Poniedziałek, 20.08.2018, Imieniny: Sabina, Sobieslaw, Bernard
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Wszystkie plaże w Trójmieście zostaną zamknięte! Dwie niebezpieczne miny w Zatoce Gdańskiej

12.06.2018, 16:15:33 Rozmiar tekstu: A A A
Wszystkie plaże w Trójmieście zostaną zamknięte! Dwie niebezpieczne miny w Zatoce Gdańskiej
fot. Marynarka Wojenna/Marcin Purman

Bardzo ważną informację podało dziś Radio Gdańsk. W Zatoce Gdańskiej odnaleziono dwie, uznawane za najgroźniejsze, poniemieckie miny z czasów II wojny światowej. Ze wzgędów bezpieczeństwa, na czas neutralizowania min, wszystkie plaże w Trójmieście zostaną zamknięte.


Sytuacja przypomina trochę tę z 2015 roku. W pobliżu Portu Gdynia natrafiono wtedy na 5 podobnych znalezisk podczas prac prowadzonych przez Urząd Morski. W opinii specjalistów, miny o których mowa, są najgroźniejszymi tego typu materiałami, na które można natrafić na dnie Bałtyku.


Jak powiedział w rozmowie z Radiem Gdańsk kmdr. port. Piotr Sikora z Marynarki Wojennej: "To najgorsze miny, typu "GC". Są bardzo niebezpieczne. W każdej z nich jest 1000 kilogramów ładunku wybuchowego. Dodatkowo, mają zabezpieczenia mechaniczne. W pobliżu min leżą także torpedy, ale one nie stanowią takiego problemu, jak wspomniane miny".


Ze względów bezpieczeństwa, podczas ich neutralizacji trzeba będzie zamknąć plaże w całym Trójmieście. Zdaniem żołnierzy z 13 Dywizjonu Trałowców w Gdyni, którzy specjalizują się w tego typu akcjach, nie trzeba śpieszyć się z ich neutralizacją.


Jak dodaje Sikora: "Przeleżały tyle lat na dnie, więc bezpiecznie mogą tam leżeć jeszcze kilka tygodni. Akcja zostanie przeprowadzona dopiero po wakacjach, gdy nie będzie już wielu osób kąpiących się w morzu"


źródło: gospodarkamorska.pl

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --8
  ~ jurek w.
  Wtorek, 12.06

  Bzdety przygotować detonację, wygonić wszystkich z wody na 3 godziny i "zneutralizować" coś tu nie gra - E Coli ?

 2. 2
  --7
  ~ j2333
  Wtorek, 12.06

  Saperzy boją się,że po eksplozji wszystkie g*wn@ Adamowicza co je spuścił do zatoki wypłyną na wierzch

 3. 3
  --11
  ~ <DARWIN><<
  Wtorek, 12.06

  Skur....le z gdańskiego układu PO, autorzy Amber Gold, tyrani polskiego społeczeństwa chcą nam sprzedsać takie ***o. Nawet pocisk z AK pod wodą wyhamuje po 5 metrach, a niemiecka mina grożna dla całego trójmiasta. Proniemiecki Adamowicz spuścił ***o do polskiego morza i okazało się jakie wałki były w oczyszczalni ścieków. Jak nas Polaków okrada zagraniczna firma. I co teraz żołnieże pod bronią będą stali na lini brzegu?! Mają nas bydlaki za bydło.

 4. 4
  +5
  ~ kaszub
  Wtorek, 12.06

  I dobrze niech zamykaja ten syf bylem w ostatnia sobote w sopicie taki smrod na plazy jak by w szambo glowe wsadzil Ale co się dziwić jak tyle gnoju do wypuścili z kanalizacji do zatoki

 5. 5
  --3
  ~ Q. władza
  Wtorek, 12.06

  Lewe kciuki w akcji ; ) Hihihi

 6. 6
  +3
  ~ Game over
  Środa, 13.06

  Olać zatokę. Jedziemy na mazury.

 7. 7
  --5
  ~ Lilek
  Środa, 13.06

  Najwieksza mina w Trójmieście .To jest ten prezydent Adamowicz wiecznie zywy i ten prezydent Sopotu Karwowski czy Karnowski.To sa migląnce.

 8. 8
  +3
  ~ Ploterek
  Czwartek, 14.06

  Po komentarzach idealnie widać, jakie gł*pki są autorami tychże komentarzy. W artykule jest napisane, że NA CZAS detonacji zostaną zamknięte plaże, a nie, że już teraz. Czytać ze zrozumieniem tumany!

 9. 9
  --1
  ~ ZJ
  Piątek, 15.06

  Zapraszam do dyskusji związanych z Naszym miastem na grupę o nazwie Zjednoczony Elbląg, która znajduję się na Facebook"u

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.