Środa, 18.07.2018, Imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

"Niech władza się mnie nie boi". Ochojska próbowała wejść do Sejmu, ale odprawiono ją z kwitkiem

17.05.2018, 13:30:12 Rozmiar tekstu: A A A
"Niech władza się mnie nie boi". Ochojska próbowała wejść do Sejmu, ale odprawiono ją z kwitkiem
Fot.Kancelaria sejmowa/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Proszę, by władza się mnie nie bała. Nie jestem straszna! Dodatek na rehabilitację pomoże niepełnosprawnym wyjść do świata. Jest 300 zł na wyprawki, a nie ma na rehabilitację dla niepełnosprawnych, bez których są skazani na wegetację. To niesprawiedliwe – powiedziała Janina Ochojska, która próbowała wejść do Sejmu, by wesprzeć trwający tam protest. Niestety, została odprawiona z kwitkiem i zmoknięta odeszła.
 

Straż Marszałkowska nie chciała wpuścić Janiny Ochojskiej do Sejmu. To była już kolejna próba, bo wcześniej nie pozwolił jej na to we wtorek marszałek Marek Kuchciński. – Walczcie do końca, nie odpuszczajcie. Chciałabym niepełnosprawnych uściskać i dodać im odwagi – apelowała pod Sejmem do niepełnosprawnych i ich rodzin. Powoływała się na wartości chrześcijańskie, którym należy zadośćuczynić.
 

– Mi jest już bardzo trudno ustać – powiedziała w pewnym momencie szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej. Dziennikarze, którzy ją otaczali, natychmiast podali krzesło, by mogła usiąść. Straż Marszałkowska nie zareagowała w żaden sposób, nadal szczelnie otaczając słynną działaczkę. – Czy władza boi się mnie, Janiny Ochojskiej? Przecież ja nic złego nie zrobię, a mogę jedynie uczynić coś dobrego – mówiła.
 

Opinia publiczna została silnie poruszona tym, że Ochojska o kulach w deszczu musi rozmawiać z niepełnosprawnymi Kubą i Adrianem, bo marszałek Kuchciński musiał pokazać siłę.
 

Janina Ochojska – jak powiedziała – już wcześniej próbowała się spotkać z niepełnosprawnymi, ale nie pozwoliły jej na to kłopoty zdrowotne. Nie wszyscy jednak pod Sejmem ją popierali.
 

Wcześniej Marek Kuchciński nie wpuścił uczestniczki Powstania Warszawskiego Wandy Traczyk-Stawskiej. Protest niepełnosprawnych i i ich rodzin trwa od 18 kwietnia. Chcą zrównania renty socjalnej z minimalną rentą z tytułu niezdolności do pracy. Domagają się też dodatku na życie 500 zł dla niepełnosprawnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia. Na razie nie mogą porozumieć się z rządem ws. swoich postulatów.

Źródło: natemat.pl.

 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ abiwalencja
  Czwartek, 17.05

  Wkur.... mnie że ta baba nie ruszyła tematu w czasie rządów jej przyjaciół z PO. Aż mnie niechęć do niepełnosprawnych nachodzi jak widzę co się do nich lepi

 2. 2
  +2
  ~ Adam
  Czwartek, 17.05

  Media donoszą, że Marszałek Kuchciński wydał zakaz spacerów dla tych dwóch biednych chłopców co spotkali się przy szlabanie z Ochojską. ZAKAZ SPACERÓW - kara niczym z zakładzie karnym! Coś mi się wydaje, że Marszałek stracił kontakt z rzeczywistością. Treraz już bardzo trudno będzie mu z tego konfliktu wyjść z twarzą.

 3. 3
  +6
  ~ no proszę
  Czwartek, 17.05

  Brak sponsorów i kasy na egzotyczne drogie wycieczki do murzynków skłania do lokalnej aktywności

 4. 4
  +7
  ~ BOLEK
  Czwartek, 17.05

  I jeszcze jej tam brakowało - widać że nie taka chora ... Szkoda gadać .

 5. 5
  --4
  ~ m
  Czwartek, 17.05

  A co ma już szukac miejsca na cmentarzu ?! ty powyżej ! Zazdrosny ham !!!!!!!!Widac ze ty siedzisz na tym zadupiu i swiata nie widziałeś !G.... ci do tego gdzie jeździ na pewno nie za twoje !

 6. 6
  +13
  ~ okropny
  Czwartek, 17.05

  Dlatego płody upośledzone nie powinny się rodzić bo potem trzeba robić zrzutkę wszystkich na niepełnosprawnego bo rodzice nie są w stanie udźwignąć. Co innego gdy niepełnosprawność pojawi się po urodzeniu w wyniku wypadku lub choroby. To zupełnie inny temat. Badania prenatalne powinny być obowiązkowe a rodzice informowani o konsekwencjach także finansowych. Trochę dziwi że PIS gorący orędownik narodzin płodów upośledzonych tak mało interesuje się ich życiem doczesnym.

 7. 7
  +4
  ~ elblązanka
  Czwartek, 17.05

  To ilu imigrantów ta pani sprowadziła do Polski ? dla ilu polskich dzieci pani pomaga? O resztę nie pytam, bo to chyba chodzi o procenty?

 8. 8
  +5
  ~ Twój email
  Czwartek, 17.05

  Kuchciński (Cwaniak ogrodnik) jest doskonałym przykładem że mali ludzie nigdy nie powinni piastować funkcji publicznych, nie mówiąc o byciu drugą osobą w państwie ! PiS to bolszewicka horda, nie szanują grobów zmarłych, nie szanują słabszych, pogardzają wszystkimi. Niszczą wszystko, co w tym kraju dział, jest dobre, mądre i piękne. Barbarzyńcy którzy rozumieją tylko język siły! Mam nadzieję, że ten protest będzie kamykiem uruchamiającym lawinę, która zmiecie PiS na zawsze w niebyt i pozwoli przywrócić normalność. To byłoby piękne, gdyby protestujący rodzice wraz ze swymi niepełnosprawnymi dziećmi zniszczyli KULAWEGO I JEGO BANDĘ !!!

 9. 9
  +8
  ~ ja rozumiem
  Czwartek, 17.05

  Przyszła się ogrzać w blasku fleszy

 10. 10
  +8
  ~ Fan Gargamela
  Czwartek, 17.05

  Podkreślam nie jestem wyznawca jedynie słusznej opcji politycznej ale gdzie tu sensacja? Kim jest jakaś kobieta, która chciała sobie wejść teraz (dlaczego nie na początku konfliktu) do sejmu jak rozumiem prawo jest równe dla wszystkich więc gdyby jej nie chciano wpuścić do apteki i obsłużyć poza kolejka wówczas widziałbym problem a tak to temat naciągnięty jak stara guma w majtach!

 11. 11
  +8
  ~ pampi - ZAWADA
  Czwartek, 17.05

  Mimo słusznego protestu , zresztą niepierwszego w Sejmie . Zaczyna się on robić spektaklem politycznym . A to chyba nie o to chodziło ? I znów cele protestujących odejdą na dalszy plan . Jeszcze z tydzień protestów i niewielu z Rodaków będzie rozumiało słuszność postulatów .

 12. 12
  +5
  ~ wwwww
  Piątek, 18.05

  okropny, fajnie napisałeś, nic dodać nic ująć

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.