Poniedziałek, 25.06.2018, Imieniny: Dorota, Lucja, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Prawica chce zdelegalizować Partię Razem. Każda lewica jest podejrzana

13.03.2018, 09:30:55 Rozmiar tekstu: A A A
Prawica chce zdelegalizować Partię Razem. Każda lewica jest podejrzana
fot. Ryszard Biel/zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu

Jarosław Gowin nie lubi socjalu, chyba że trafia on do prawicowych polityków, którym nie starcza do pierwszego. Dlatego młodzieżówka jego partii chce delegalizacji Partii Razem. Prokuratura Ziobry sprawdza, czy Razem nie propaguje komunizmu. To absurd, równie dobrze mogliby zdelegalizować brytyjską Partię Pracy lub szwedzkich Socjaldemokratów, pisze Bartosz Kocejko w portalu OKO.press.pl.
 

Prokuratura Zbigniewa Ziobry sprawdza, czy Partia Razem nie propaguje komunizmu. To efekt doniesienia, jakie do tej instytucji złożyły Stowarzyszenie Koliber oraz młodzieżówka Partii Porozumienie Jarosława Gowina. Obie organizacje są znane z swoich konserwatywnych i skrajnie wolnorynkowych poglądów, więc ich walka z lewicą nie jest niczym zaskakującym. Nowością jest wykorzystanie do tego celu prokuratury.
 

Prawicowi działacze zareagowali w ten sposób na wniosek o delegalizację stowarzyszenia Duma i Nowoczesność, bohaterów reportażu TVN o leśnych czcicielach Hitlera. Skoro bowiem jest w Polsce skrajna prawica, musi istnieć też jakaś skrajna lewica, którą dla symetrii – i obrony nadszarpniętej prawicowej godności – należy zdelegalizować. Pretekstem był tekst jednego z członków partii, który nazwał się komunistą i stwierdził – nie bez dobrych argumentów – że bez radykalnie wspólnotowych tradycji trudno wyobrazić sobie demokrację i że są one „bezpiecznikiem dla totalitaryzmu, również totalitaryzmu wycierającego sobie swoją zbrodniczą gębę czerwoną flagą”. Byłemu już członkowi partii chodziło raczej o angielskich lewelerów, a same poglądy komunistyczne w tym sensie nie są oczywiście w Polsce czymś nielegalnym (wg Art 13 Konstytucji zakazane jest odwoływanie się w programach partii do totalitarnych metod działania). Jednak dla polskiej prawicy wszystko co na lewo od niej jest podejrzane.
 

O los wniosku młodych prawicowców zapytał Prokuraturę Krajową poseł PiS Robert Warwas. Odpowiedział mu zastępca Prokuratora Generalnego Robert Hernand: „Nadmieniam, że w piśmie z dnia 23 stycznia 2018 r. pochodzącym od Stowarzyszenia Koliber i Stowarzyszenia Młoda Prawica, organizacje te domagały się ponadto podjęcia działań w celu skierowania do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o stwierdzenie niekonstytucyjności celów i działalności partii politycznej Partia Razem. W tym zakresie prowadzone są obecnie czynności w Biurze Spraw Konstytucyjnych Prokuratury Krajowej”. Potwierdził to wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. „Prokuratura prowadzi postępowanie, które być może będzie zakończone wnioskiem o delegalizację Partii Razem z racji propagowania komunizmu” – oznajmił.
 

„To, że Prokuratura Krajowa zamiast odrzucić ten wniosek jako bezzasadny, w ogóle się tym zajmuje jest absurdalne” – mówi OKO.press Marcelina Zawisza, jedna z liderek Razem. „Nie mamy nic wspólnego z propagowaniem systemów totalitarnych”.
 

Przy okazji ustawy o IPN okazało się, że polski wymiar sprawiedliwości nie ogranicza się do granic naszego kraju i chce karać ludzi na całym świecie za ich słowa. Dlatego OKO.press sprawdza, kogo jeszcze – nie tylko w Polsce – można by zdelegalizować. Wyszło nam, że mniej więcej połowę europejskich partii politycznych.
 

Razem powstało w maju 2015 roku. Większość działaczy to osoby, dla których partia jest pierwszą organizacją polityczną, w którą się zaangażowali. Ale nie brakuje też osób z doświadczeniem w Partii Zieloni i Młodych Socjalistach. Razem łączy w sobie kilka nurtów, od socjaldemokracji, przez zieloną lewicę po demokratyczny socjalizm.
 

Taki szerszy ideologicznie lewicowy ruch nie jest niczym niezwykłym w europejskiej polityce – podobny charakter np. Podemos, jedna z największych partii w Hiszpanii. Lista takich partii mogłaby być długa, w istocie należałoby zdelegalizować sporą część Europarlamentu. Ale żeby się nie rozpisywać, znaleźliśmy dwóch pierwszorzędnych kandydatów. Mamy nadzieję, że nasza sugestia przyda się Jarosławowi Gowinowi i Zbigniewowi Ziobrze.

Ktoś w końcu musi obronić Europę przed bolszewizmem, sama jest już tak zepsuta, słaba i pozbawiona chrześcijańskich wartości, że trzeba jej pomóc.


- Brytyjska Partia Pracy, zwłaszcza odkąd stery objął w niej Jeremy Corbyn. Laburzyści chcą wyższych podatków dla najbogatszych oraz podniesienia podatku korporacyjnego. Chcą też nacjonalizacji niektórych usług publicznych (Margaret Thatcher sprywatyzowała nawet wodociągi) oraz szybszej budowy mieszkań komunalnych. Planują wprowadzić bezpłatne posiłki dla dzieci w szkołach oraz bezpłatne żłobki i przedszkola. Labour Party cieszy się poparciem ok. 42 proc. Brytyjczyków, ostatnio często wygrywa w sondażach z Partią Konserwatywną. Corbyn chętnie odwołuje się do tradycyjnej lewicowej symboliki, konwencja Laburzystów zakończyła się ostatnio wspólnym wykonaniem partyjnego hymnu The Red Flag („Czerwony Sztandar”).

- Szwedzka Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza. Rządzi Szwecją w koalicji z Zielonymi. Zresztą na przestrzeni ostatniego stulecia partia rządziła tym państwem przez 81 lat. Socjaldemokraci wygrali wybory w 2014 roku i zabrali się do odkręcania polityki „nieodpowiedzialnej obniżki podatków” prowadzonej przez wcześniejszy centroprawicowy rząd – podnieśli więc podatki dla najbogatszych, podnieśli również zasiłki dla bezrobotnych, zasiłki chorobowe oraz rodzinne. Powołali też do życia komisję na rzecz równego dostępu do opieki zdrowotnej, bo choć szwedzkie społeczeństwo jest jednym z najbardziej egalitarnych na świecie, rządząca lewica na tym nie poprzestaje – Szwecja wygrywa w stworzonym przez Oxfam rankingu krajów, które robią najwięcej by przeciwdziałać nierównościom (Polska jest 35, między Kostaryką a Urugwajem). Po czterech latach rządów Socjaldemokraci wciąż są najpopularniejszą partią w Szwecji, choć daleko im do poparcia z lat 60 i 70. (wygrywali wówczas wybory nawet ponad 50-procentową większością). Ostatnio stracili parę punktów poparcia, nieco zyskała za to bardziej lewicowa od nich Partia Lewicy (8 proc. poparcia).

 

To tylko dwóch najbardziej oczywistych kandydatów do delegalizacji. Prokuratura Ziobry nie powinna się zresztą ograniczać wyłącznie do lewicy.
 

Więcej na: OKO.press.pl.

 

Oceń tekst:

Ocen: 7

%57.1 %42.9


Komentarze do artykułu (45)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ elblążkowo
  Wtorek, 13.03

  Już dawno należało to zrobić .Kompromitacji końca nie widać .

 2. 2
  +9
  ~ xcxzzzz
  Wtorek, 13.03

  a ja już mam dosyć Kotlińskiego Roberta, wszędzie go pełno aż sie niedobrze robi, wiecznie istniejący jak Wcisła

 3. 3
  +13
  ~ Prork Igor
  Wtorek, 13.03

  Jeszcze przyjdzie czas. że ludzie będą się wstydzić, że kiedyś głosowali na nich i akcentowali dla nich swoje poparcie. Zdumiewa mnie logika myślenia Gowina wcześniej w PO dziś w PIS, a jutro ....? Ziemia jest okrągła a we wszystkich jej kontach takie ludzie pier..ą głupoty? Chyba nie chcemy mieć Korei? Co sądzą o pomyśle elbląski lider partii Gowina?

 4. 4
  +3
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 13.03

  Podobnież będzie nas delegalizował sam towarzysz prokurator Piotrowicz, zaś skazywał sędzia Kryże - starzy, doświadczeni, sprawdzeni antykomuniści z PiS/PZPR! ;] @troll anonimowy - Kiedy już wygramy wybory, to będzie miał mję troll na głowie na co dzień - niech się przyzwyczaja, iż lewica wraca w wielkim stylu!;)

 5. 5
  +1
  ~ mieszkaniec.
  Wtorek, 13.03

  W wielkim stylu to o Pana osobę chodzi .Kupa śmiechu

 6. 6
  +6
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 13.03

  Wystarczy przeczytać program partii razem, żeby wiedzieć, że bezpośrednio propagują powrót do komunizmu. Ci ludzie szydzą z własnej historii i plują na własny naród, nazywając to "uprawianiem polityki". Próbują złapać naiwny proletariat, ale proletariat nie jest już proletariatem i nie jest naiwny.

 7. 7
  +9
  ~ Robotnik
  Wtorek, 13.03

  Tak, Tak Panie Kolinski. Tylko dlaczego nie popieracie wolnych niedziel dla pracowników handlu, tylko stoicie za interesem wielkiego kapitału. Wstyd i wy się nazywanie lewica ?

 8. 8
  +6
  ~ saaax
  Wtorek, 13.03

  czy Kotliński Robert to pracuje gdzieś uczciwie? Kto wie?

 9. 9
  +1
  ~ 123
  Wtorek, 13.03

  Zdelegalizować komusze pomioty raz na zawsze.Potrzebni jak psu 5-ta noga

 10. 10
  +3
  ~ I sekretarz POP
  Wtorek, 13.03

  "Stowarzyszenie Koliber oraz młodzieżówka Partii Porozumienie Jarosława Gowina. Obie organizacje są znane z swoich konserwatywnych i skrajnie wolnorynkowych poglądów" . Mają oczywiście poglądy wolnorynkowe ale dyktat korporacyjny w niczym im nie przeszkadza i z niczym nie koliduje. Taka specyfika tych partii prawicowych które znakomicie wkomponowują w swoje poglądy rzeczy z natury sprzeczne. Nie wiem o co tym idi.... z PIS chodzi propagowanie równości społecznej, równości wobec prawa, równego dostępu bo nauki leczenia i świadczeń socjalnych i uczciwej redystrybucji dochodu narodowego jest nielegalne. Jak tylko ich zdelegalizują zaraz się zapiszę, miękkie pałki dominujące dzisiaj w Razem pójdą w odstawkę i powstanie wreszcie lewica.

 11. 11
  +1
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 13.03

  @Robotnik - A skąd przepraszam taka informacja, że Razem jakoby nie popiera wolnych niedziel? Jest to całkowita bzdura, bo akurat Razem wystąpiła bardzo zdecydowanie i jednoznacznie ZA wolnymi niedzielami i gwarantowanymi dniami wolnymi dla pracowników. Ponieważ jednak - w przeciwieństwie do żółtozwiązkowców z reżimowej Solidarności czy hipokrytów z PiS - nie jesteśmy populistami, ale reprezentant(k)ami klasy pracującej, to nie zapominamy np. o zatrudnionych w te niedziele na stacjach benzynowych czy w punktach, które do tej pory w dni wolne i tak pracowały, a którym to pracobiorcom jednak rekompensaty za zwiększenie obowiązków nikt ze strony reżimowej nie zaproponował. (...)

 12. 12
  --1
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 13.03

  (...) Uważamy za ogromną niesprawiedliwość wybiórcze skupianie się tylko na zatrudnionych w jednej dziedzinie gospodarki narodowej, podczas gdy innym pracobiorcom ilość obowiązków i czas pracy się zwiększa, nie podnosząc przy tym pensji i stawek godzinowych. Dlatego obok poparcia dla dni wolnych, równolegle postulujemy rozwiązanie alternatywne, proponowane już wstępnie w dyskusji przez stronę związkową (OPZZ), czyli podniesienie stawek za pracę w dni wolne o np. 300%, przy jednoczesnych gwarancjach ustawowych dobrowolności pracy w te dni, oraz zwiększeniu kompetencji i uprawnień Państwowej Inspekcji Pracy, która za przestrzeganie tych rozwiązań w praktyce miałaby być odpowiedzialna. Proszę najpierw zorientować się w kwestii naszych postulatów, a dopiero potem czynić nam ew. zarzuty;)

 13. 13
  +15
  ~ Henryk S
  Wtorek, 13.03

  Ten kraj po 90 r zbudowano z pomocą k... i złodziei dla k... i złodziei. To trzeba zmienić, żadne delegalizacje nic tu nie pomogą. Ustrój kapitalistyczny bez "komuny" jest równie niereformowalny jak sama "komuna". Mamy w kraju tyle idiotyzmów, bezkarnego złodziejstwa i sprzedajności, braku odpowiedzialności, lekceważenia prawa co za czasów najczarniejszego stalinizmu

 14. 14
  +11
  ~ ciemny lud
  Wtorek, 13.03

  Gowin ta sprzedajna kukła odnalazł się w partii oszustów PO odnalazł się w partii ciemniaków PIS i odnajdzie w każdej innej partii która zapewni mu władzę i pieniądze, facet jest jak ciepła plastelina,

 15. 15
  +11
  ~ jestem za
  Wtorek, 13.03

  Zdelegalizować bezwzględnie. Polacy kochają walkę podziemną ze zniewalającym opresyjnym ich systemem. To jedyna nadzieja na powrót do normalności bez religii w szkołach, klerykalizmu, indoktrynacji religijnej i politycznej, schlebiania i dofinansowywania bogatych oraz łupienia i marginalizacji reszty społeczeństwa.

 16. 16
  +5
  ~ buu
  Wtorek, 13.03

  123 a ty czyim jesteś pomiotem ??? zapytaj ojca albo dziadka kim byli za czasów komuny

 17. 17
  --5
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 13.03

  Co więcej, w dniu dzisiejszym przypominamy np. o innym skandalicznym, czynionym w interesie wielkiego biznesu oraz PiSowskich latyfundystów-milionerów pomyśle obecnej ekipy banksterów, kapitalistów i wyzyskiwaczy z PiS. Rząd ma bowiem nowy pomysł: zamianę pracowników w parobków! Ma to umożliwić nowelizacja, która wprowadzi nową umowę cywilnoprawną - "umowę o pomoc". Ma dotyczyć takich prac, jak zbiory owoców i warzyw. "Pomocnikowi rolnika" będzie można płacić poniżej płacy minimalnej, nie będzie też miał praw wynikających z Kodeksu Pracy i nie będą go dotyczyły przepisy BHP. Ekspertki i związki zawodowe mówią wprost: to powrót do folwarku! Prawa pracownicze i minimalna płaca godzinowa należą się każdemu i każdej! [PiS-PO jedno zło!]

 18. 18
  0
  ~ hghgh
  Wtorek, 13.03

  Zdelegalizować jak najprędzej. Niech jadą do Moskwy

 19. 19
  +5
  ~ jacekkkk
  Wtorek, 13.03

  Pan Koliński reprezentuje "klasę pracującą" a sam gdzie pracuje ? to chyba nie jest żadna tajemnica ?

 20. 20
  0
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 13.03

  @jacekkk - Jestem m.in. tłumaczem i koordynatorem projektów unijnych, doradzam też jednej z elbląskich fundacji. Reszta to tajemnica;)

 21. 21
  0
  ~ anarchista1999
  Wtorek, 13.03

  Tradycyjny komunista żyje z naszych pieniędzy patrz pan R.K. , SPÓLKI SKARBU PAŃSTWA, STOWARZYSZENIA FUNDACJE I wiele wiele innych.

 22. 22
  +1
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 13.03

  @anarchista1999 - Biedny trollu wielonickowy z nadmiarem czasu i żółci, kalający termin "anarchizm" - jeśli chcesz mieć kiedyś władze publiczne, które rozumieją co to jest projekt UE, wiedzą jak zdobyć na niego fundusze, które zostają przecież w Elblągu, jak pozyskać środki na rozwój miasta, zakup nowych tramwajów, odbudowę i rewitalizację basenu miejskiego, parku Dolinka, infrastrukturę przeciwpowodziową, miejską etc., to nie marudź, bo ktoś to musi za ciebie (i obecne, przedpotopowe, PO-PiSowe władze miejskie) zrobić, iż przecież sam nic takiego uczynić nie potrafisz, prawda? Jeśli znajdziesz mi natomiast w Elblągu takiego kapitalistę, który zatrudni na uczciwych warunkach świadomego swoich praw lewicowca, to możesz mi podesłać ofertę - nawet obiecuję rozważyć;) kolinski.robert@gmail.com

 23. 23
  0
  ~ zazu
  Wtorek, 13.03

  To skoro Pan Koliński jednak pracuje to moż czas zainwestować w nowy garnitur? ;)

 24. 24
  --3
  ~ saaax
  Wtorek, 13.03

  jacekkk czyli jak widać guzik robi ten Kotliński dlatego ma tyle czasu na bzdury, pajacowanie i latanie po sądach, jak by pracował porządnie to by mu się głupoty nie trzymały

 25. 25
  +2
  ~ Let
  Wtorek, 13.03

  Problemem Polski są partie prawicowe o zabarwieniu nacjonalistycznym faszyzujacym. Ugrupowania lewicowe są konstruktywne, ludzie zajadle je krytykujacy w rzeczywistości domagają się lewicowych rozwiązań. Nawet sami nie wiedzą, że tak jest, a inni tak jak PiS, całkowicie to wykorzystują.

 26. 26
  0
  ~ jako komisja panu zabraniam
  Wtorek, 13.03

  obstawiam ze Kotlinski to albo bezrobotny, albo pasozyt ciagnacy hajs z budzetu Polski lub UE w ramach jakichs dotacji dla stowarzyszen etc. Uczciwa praca poza budzetowka pewnie dawno sie nie shanbil

 27. 27
  +2
  ~ Solder
  Wtorek, 13.03

  Kolinski to taki sam cwaniak i lawirant jak Kijowski.

 28. 28
  +2
  ~ KOKO
  Wtorek, 13.03

  Pan Koliński nie zauważył że w Europie i nie tylko następuje nieodwracalny proces marginalizacji formacji lewicowych z uwagi na brak postępu w realizacji utopijnych programów socjalnych i społecznych które okazały się nie dość nośne . Następuje widoczny zwrot w prawo co widać po preferencjach wyborczych i wynikach wyborów które ostatnio odbyły się i odbędą w najbliższej przyszłości w innych krajach UE. O przyczynach tego stanu rzeczy nie da się dyskutować na stronach internetowych , ale są tak oczywiste że szkoda czasu.

 29. 29
  +2
  ~ errata
  Wtorek, 13.03

  Nie, to jest jakieś nieporozumienie ludzie nie odróżniacie lewicy od lewizny W UE parlamencie europejskim w KE dominuje lewizna nie lewica to coś podobnego jak SLD w Polsce To coś co sprzyja wielkiemu kapitałowi i mu praktycznie służy jest odziane w płaszczyk swobody obyczajowej i retoryki prospołecznej i pro demokratycznej z zasady wrogie szeroko rozumianemu społeczeństwu i demokracji. To co odróżnia lewicę od lewizny to działanie. Brak skutecznego działania w sferze socjalnej i praw obywatelskich wskazuje z dużym prawdopodobieństwem że mamy do czynienia z lewizną. Wykreowanie lewizny to zabieg socjotechniczny wielkiego kapitału którego celem jest zneutralizować niebezpieczną ideę braterstwa i równości wszystkich obywateli świata niezależnie od zasobów a także posiadanych talentów.

 30. 30
  +4
  ~ errata
  Wtorek, 13.03

  Gwarantuje wam że PO i PIS z lewizną może współistnieć mimo pozornie wrogiej retoryki, to z lewicą się nigdy nie dogada Wynika to zasadniczo z faktu kogo dana opcja reprezentuje POPIS i lewizna mają jednego mecenasa kapitał, Lewica ma za sojuszników świadomych obywateli a że takich jest niewielu stąd jej słabość brak zasobów i organizacji. W Polsce było 40 lat socjalizmu ale rzadko który obywatel skorzystał na tym mentalnie nie świadczy niestety zbyt dobrze o poziomie umysłowym narodu. Mimo że lewica reprezentuje większość społeczności ludzkiej to niska świadomość ogółu populacji ogranicza jej oddziaływanie. Taka promowana kultura i propaganda by zamiast na rzecz równej i uczciwej koegzystencji przeskakiwać kosztem innych wyżej i wykorzystywać ich pracę i talenty. Udaje się to niewielu.

 31. 31
  +3
  ~ errata
  Wtorek, 13.03

  Promowanie w społeczeństwie chamskiego egoizmu i ambicji jednostki czy grup interesu ponad potrzeby całości jest zasadniczo wrogie społeczeństwu i perspektywom jego rozwoju. Nabieranie rozumu i świadomości jest niestety procesem powolnym i wielu obywatelom brakuje odpowiednio wyćwiczonego aparatu do przyswajania wiedzy. O ile prosty lub bardziej zaawansowany przekręt jest zrozumiały dla większości to bardziej złożone koncepcje już nie

 32. 32
  0
  ~ Arc
  Wtorek, 13.03

  errata prawdziwej lewicy nie ma obecnie w naszej polityce - przed wojną było PPS, (których nawet komuchy mordowali) - koliński i jego razem to zwykłe komusze lewaki, którzy juz dawno powinni być zdelegalizowani Ps. koliński jak sam gada, pracuje dla fundacji - czyli ktoś wspomaga fundacje "wdowim groszem" a koliński na tym zarabia - ot i całe lewactwo...

 33. 33
  +2
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 13.03

  @Arc - A za co konkretnie chciałabyś nas Joanno zdelegalizować?

 34. 34
  +2
  ~ pampi - ZAWADA
  Wtorek, 13.03

  W zdrowym systemie demokratycznym opozycja jest bardzo potrzebna . Oczywiście nie pisze tu o takim czymś , jak SLD . Szczególnie ..elbląskie i PO . Ale ..to jest Polska i tu zazwyczaj jest ..inaczej . Czy dobrze czy źle , historia oceni . Na obecny czas nie ma " dobrych " partii w kraju i to od wielu lat . Są tylko i wyłącznie partie ..swoich . Być może partia Razem jest alternatywą ? Może ...

 35. 35
  --4
  ~ Mariusz Lewandowaski
  Wtorek, 13.03

  Pomysł delagalizacji ONR to jak pamiętam idea Partii Razem ? Kto mieczem wojuje ten niech na to że ktoś go będzie witał fijołkami nie liczy. Wszelkie pomysły delagalizowania kogoś za jego poglądy uważam za naruszenia prawa do wolności sumienia i nawet faszyści mają prawo mieć swoje poglądy podobnie jak komuniści. Rzecz jedynie w tym by ideologia nie stała się parawanem dla kłamstw i manipulacji bo za to ręce powinni odcinać przy samych kolanach. Faszysta jeśłi chce być faszystą to jego rzecz byle przynał że Adolf Hitler stosował Cyklon B a komunista niech bedzie komunistą byle nie zaprzeczał że Stalin zagłodził kilka milionów ukraińców.

 36. 36
  --3
  ~ Arc
  Wtorek, 13.03

  koliński, czy kolińska - druga/i grodzka/i z ciebie? Ps. jeśli już Joanna to D"arc analfabeto historyczny...

 37. 37
  --1
  ~ do szanownego towarzysza Koliń
  Środa, 14.03

  "lewica wraca w wielkim stylu!;)" no uśmiałem się - jesteście błędem statystycznym. Nawet taki szmatławiec jak GW podał , że macie 2% poparcia

 38. 38
  +3
  ~ Robert Koliński
  Środa, 14.03

  W 2017 jedna na dziesięć osób pracujących w rolnictwie uległa wypadkowi. W 69 przypadkach był to wypadek śmiertelny. Jeśli ktoś mówi, że praca w rolnictwie to takie zbieranie truskawek do koszyczka i po co komu BHP, ubezpieczenie itp to można się zapoznać z raportem. Raport KRUS za 2017: - Wskaźnik wypadkowości w rolnictwie indywidualnym w 2017 roku wyniósł 10,2 wypadków na 1000 ubezpieczonych. - Najwyższą wypadkowość odnotowano w województwach: warmińsko-mazurskim (13,4), wielkopolskim (12,6), podlaskim (12,5) i lubelskim (12), a najniższą w województwach: opolskim (5,5), śląskim (6,7), zachodniopomorskim (6,8), małopolskim (7,4). - W 2017 roku odnotowano 69 wypadków śmiertelnych, o 14 (16,9%) mniej niż w 2016 roku. https://www.krus.gov.pl/fileadmin/moje_dokumenty/dokumenty/prewen

 39. 39
  +2
  ~ Robert Koliński
  Środa, 14.03

  https://www.krus.gov.pl/fileadmin/moje_dokumenty/dokumenty/prewencja/statystyki/2017/Komunikat_o_wypadkach_i_chorobach_w_2017.pdf

 40. 40
  +1
  ~ czadeers
  Środa, 14.03

  redakcjo, czy możecie przestać wiecznie pokazywać tego Kotlińskiego? mądrala w każdym temacie, za uczciwą robotę niech się weźmie

 41. 41
  +2
  ~ dysonans poznawczy
  Środa, 14.03

  a co ma Stalin z komunizmem wspólnego, Hitler to swój system stworzył i wdrożył, Stalin tylko w swoim wypłynął i został masowym mordercą i bohaterem Związku Radzieckiego tworząc ze swojego kraju mocarstwo globalne. To był twardy gracz, amerykanom się nie kłaniał.

 42. 42
  0
  ~ Mariusz Lewandowaski
  Środa, 14.03

  Drogi Panie Pański dysonans poznawczy wynika zapewne z młodego wieku.... Komunistyczna Partia Związku Radzieckiego resztę proponuje sprawdzić w Wikipedii

 43. 43
  +1
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 15.03

  #Razem #lewica #represje #PrawakomNaPohybel #LewagiSzkalujo Nie udało się prawicowym oszołomom doprowadzić do delegalizacji Razem. Kontrolowana przez Ziobrę prokuratura stwierdza, że: "Prokuratura Krajowa poinformowała ponadto, że "przeanalizowane materiały Partii Razem zawierają wręcz potępienie i dezaprobatę dla działań reżimów totalitarnych". Ojojoj, jak przykro - mieliśmy być regularnie szkalowani w TVP, a skończyło się na jednym pasku; jestem zaprawdę niepocieszony, bo taka okazja darmowej reklamy w mediach publicznych nie trafia się co dnia:) link: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/prokuratura-krajowa-nie-ma-podstaw-do-delegalizacji-partii-razem/wxz8lyx

 44. 44
  +1
  ~ nieubłagana rzeczywistość
  Czwartek, 15.03

  I co mi Lewandowski Wikipedia nowego powie czego nie wiem. Chyba nie napisali tam że Stalin był ideologiem komunizmu? Stalin był jednym z twardych sq...synów jacy wówczas rządzili Europą. Z efektów wojny wynika że najtwardszym Zapłacił najwyższe koszty ludzkie bo walczył z równie jak on bezwzględnymi sq...wysynami. Było to jedyne państwo o wrogim światu kapitału ustroju, niewielu jest takich co potrafiłoby to wszystko utrzymać w kupie. Nawet dzisiaj gdy Rosjanie mają świadomość kosztów własnych poniesionych za jego rządów mają dla niego szacunek. Daleki jestem od zachwytu nad takim stylem sprawowania władzy i mam nadzieję że czasy twardych i bezwzględnych sq...synów przynajmniej w Europie już minęły. Jednak fakty są niepodważalne sq...wysyn stał pod ścianą i się wybronił i naród go poparł

 45. 45
  0
  ~ koko
  Sobota, 17.03

  Pan Koliński prawdopodobnie ma receptę na zmniejszenie ilości wypadków w rolnictwie . Moja jest następująca likwidacja KRUS i wprowadzenie rolników do systemu ZUS oraz pełna legalizacja zatrudnienia w rolnictwie .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.