Wtorek, 14.08.2018, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Ochroniarz bohaterem Malborka? Usłyszał wyrok, ale broni go całe miasto

08.02.2018, 09:01:33 Rozmiar tekstu: A A A
Ochroniarz bohaterem Malborka? Usłyszał wyrok, ale broni go całe miasto
Fot. Monika Skowrońska/zdjęcie stanowi ilustrację do tekstu

Podczas pościgu postrzelił 29-letniego włamywacza w plecy. Ochroniarz z Malborka usłyszał wyrok: rok więzienia i zakaz wykonywania zawodu przez 4 lata. Od zwykłych ludzi otrzymuje wyrazy poparcia: "zadanie wykonane, złodziejstwo powinno być zawodem wysokiego ryzyka". Sprawę opisuje Wirtualna Polska.

29-letni włamywacz plądrował właśnie dom jednorodzinny w Malborku. Kiedy uruchomił alarm, na miejscu zjawił się patrol firmy ochroniarskiej. Przestępca rzucił się do ucieczki, a za nim ruszyli ochroniarze. Jeden z nich zdecydował się oddać strzały w kierunku uciekającego. Jedna z kul trafiła go w plecy, uszkadzając kręgosłup. Złodziej spędzi resztę życia na wózku inwalidzkim.

Kilka dni temu sąd w Tczewie skazał ochroniarza za złamanie zasad użycia broni. Wyrok to rok więzienia w zawieszeniu i 4 lata zakazu działalności związanej z ochroną osób i mienia oraz z posiadaniem broni palnej. - Wyrok jest nieprawomocny, a nasz pracownik wciąż jeszcze walczy o uniewinnienie. Przeżył wiele problemów, ale chce nadal pracować. Otrzymujemy nawet wyrazy poparcia w tej sprawie - mówi WP szef firmy ochroniarskiej z Malborka. Prosi jednak o niepodawanie jego danych, bo sprawa wywołuje wielkie emocje lokalnej społeczności.

Nieoficjalnie wiadomo, że ochroniarz nadal pracuje - wyrok jeszcze nie jest jeszcze prawomocny. Klienci firmy wręcz domagają się, aby tak zaangażowany pracownik nadal strzegł ich domów, sklepów i siedzib firm. Po tym jak o wyroku napisały lokalne media posypały się wyrazy uznania dla jego działań. Dla mieszkańców ochroniarz to Chuck Norris, który wymierzył sprawiedliwość. Tylko niechcący przesadził.

"Złodziejstwo powinno być zawodem wysokiego ryzyka, zadanie wykonane choć szkoda, że złamaniem przepisów". "Sam bym strzelił, ktoś pracuje i dorabia się, a tu przyjdzie łachmyta i kradnie...Popieram ochroniarza". "Takim wyrokiem sąd daje ewidentne przyzwolenie na włamywanie! Ktoś idzie kraść niech się liczy że może być postrzelony. Za swoje leczenie i wózek też powinien płacić ze swoich pieniędzy, a nie z podatków naszych!" - setki podobnych komentarzy pod publikacjami tekstami pokazują, że wyrok rozmija się ze społecznym poczuciem sprawiedliwości.
Złodziej żąda surowej kary

A to jeszcze nie koniec emocji. Zaostrzenia kary dla ochroniarza domaga się sam poszkodowany złodziej. Jego adwokat napisał już apelację do wyroku. Odpisał mu osobiście Prokurator Rejonowy z Malborka, że wyrok jest już wystarczająco surowy. - To nie było nawet umyślne zranienie. W śledztwie ustaliliśmy, że kula trafiła włamywacza po rykoszecie. Musieliśmy jednak przyjąć, że było to złamanie przepisów o użyciu broni. Przestępca uciekał, kula trafiła go plecy, nie było sytuacji bezpośredniej obrony mienia - mówi WP prokurator Piotr Jankowski.

Więcej na: WP.pl.

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Jasiu
  Czwartek, 08.02

  Ot Polska . . . Kraść, można .... zabijać można .... I jeszcze dostać odszkodowania liczone w milionach. Tu przykład złodzieja, a wcześniej uniewinnieni Ci od Papały.

 2. 2
  0
  ~ Realista
  Czwartek, 08.02

  Trzeba było nie kraść. Teraz płacz

 3. 3
  0
  ~ HH
  Czwartek, 08.02

  Dobrze złodziejowi, nauczka na resztę życia

 4. 4
  0
  ~ JA
  Czwartek, 08.02

  CHORE PAŃSTWO.......

 5. 5
  0
  ~ straznik texasu
  Czwartek, 08.02

  Trzeba bylo kulke w leb poslac martwy swieadek w tym przypadku zlodziej to dobry swiadek jak by ta szuja padla ochroniaz nie mial by wyroku a byl by wychwalany po niebiosa. Moja rada koledzy i kolezanki i walcie zawsze w leb a mowcie ze w noge celowaliscie !!!!

 6. 6
  0
  ~ Popieram
  Czwartek, 08.02

  Brawo ochroniarz, do piachu z scie rwem zlo dziejskm!!!

 7. 7
  0
  ~ chory jest ten kraj
  Czwartek, 08.02

  Brawa dla tego Pana!!! A złodziejowi bardzo dobrze więcej nie wyciągnie łapy po nie swoje. I tak powinien kończyć każdy złodziej. Ludzie ciężko pracują a jakaś patola ma w tym kraju prawo im to ukraść. Uniewinnić człowieka a złodziejowi żadnego odszkodowania- ubezpieczył się w związku z "zawodem" wysokiego ryzyka- wątpię. Na drzewo niech spada.

 8. 8
  0
  ~ doliniarz
  Czwartek, 08.02

  Nic dziwnego. Złodziej był odpowiedniej orientacji politycznej?

 9. 9
  0
  ~ Elbl....
  Czwartek, 08.02

  Jakby uciekł to dotej pory by go szukali .Brawo dla ochroniarza .Nie twoje nie ruszaj.

 10. 10
  0
  ~ Tomi
  Czwartek, 08.02

  ZIOBRO, WIDZISZ I NIE GRZMISZ.

 11. 11
  0
  ~ Janusz Budziszewsk
  Czwartek, 08.02

  Brawo dla ochrony. Trzeba domagać się zmiany prawa. Własność w Polsce nie jest wystarczająco chroniona.

 12. 12
  0
  ~ EuPi
  Czwartek, 08.02

  Bo złodziej to polski patriota! Czy czasami złodziej nie nalezał do PiSu?

 13. 13
  0
  ~ ccc
  Czwartek, 08.02

  Jak on tera będzie kradł jak na wózku jeździ? Swoją drogą ochroniarza powinny obowiązywać zasady takie same jak policje przy użyciu broni. Strzał ostrzegawczy strzał w nogi jak ucieka a nie byle trafić. Złodziej z automatu nie podlega karze śmierci skoro trafił w plecy równie dobrze mógł trafić w głowę.

 14. 14
  0
  ~ Kat
  Piątek, 09.02

  to niech tylko teraz policjant spróbuje strzelić do uciekającego .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.