Sobota, 17.03.2018, Imieniny: Gertruda, Patryk, Zbigniew
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Beata Szydło złożyła dymisję. Morawiecki kandydatem na premiera

07.12.2017, 20:31:15 Rozmiar tekstu: A A A
Beata Szydło złożyła dymisję. Morawiecki kandydatem na premiera
źródło: www.premier.gov.pl

Premier Beata Szydło złożyła rezygnacje na ręce Komitetu Politycznego PiS - poinformowała w czwartek po godzinie 20 rzecznik PiS Beata Mazurek. Dodała, że dymisja została przyjęta i wysunięto kandydaturę Mateusza Morawieckiego na premiera. Przed godz. 20 do siedziby partii przyjechali autokarami posłowie PiS na zebranie klubu. Wcześniej przy Nowogrodzkiej odbyło się posiedzenie Komitetu Politycznego PiS. Przed 18 do siedziby zaczęli zjeżdżać najważniejsi politycy tej partii. Pojawili się m.in. szef MON Antoni Macierewicz, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, Adam Lipiński, minister pracy Elżbieta Rafalska, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

Komunikat po spotkaniu Według doniesień medialnych premier Beatę Szydło miałby zastąpić wicepremier Mateusz Morawiecki. Rzeczniczka partii Beata Mazurek mówiła w ostatnich dniach, że nie jest tajemnicą, że taka kandydatura się pojawiła. Poinformowała również, że po spotkaniu władze PiS wydadzą komunikat ws. ewentualnej rekonstrukcji. Z informacji PAP wynika, że jeśli w czwartek władze PiS podejmą decyzję o zmianie premiera, desygnacja nowego szefa rządu mogłaby nastąpić w piątek, a zaprzysiężenie nowej Rady Ministrów - we wtorek. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że w przyszłym tygodniu zostanie przeprowadzona rekonstrukcja rządu. W rozmowie z telewizją państwową dodał, że w czwartek wieczorem Komitet Polityczny PiS podejmie decyzję, czy rekonstrukcja będzie obejmowała także stanowisko premiera. Dokonanie zmian w rządzie premier Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała, kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Rzecznik rządu Rafał Bochenek zapowiedział później, że rekonstrukcja Rady Ministrów będzie miała charakter strukturalny. Wotum nieufności

Czwartkowe spotkania Czwartek jest gorącym politycznie dniem dla polityków obozu rządzącego. Po godzinie 9 podczas obrad Sejmu debatowano nad wnioskiem PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu premier Beaty Szydło. Premier zabrała głos w debacie, broniąc swojego gabinetu, a następnie wraz z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim opuścili obrady Sejmu i udali się do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Tematem rozmów była między innymi rekonstrukcja rządu. W rozmowie uczestniczył także marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Po spotkaniu Szydło i Kaczyński wrócili do Sejmu, by wziąć udział w głosowaniu. Wniosek o weto został odrzucony. Głosowanie nad wnioskiem zakończyło się po godzinie 11. Następnie premier udała się na spotkanie z Kaczyńskim przy Nowogrodzkiej. Szydło opuściła siedzibę PiS około godziny 13:30, jednak wróciła na kolejne spotkanie przed godziną 16.

Więcej na www.tvn24.pl
 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Nowoczesny
  Czwartek, 07.12

  Co za różnica i tak prezesik steruje całym tym kołchozem z tylnego siedzenia!;)

 2. 2
  --14
  ~ jaaaaaaaaaaaa
  Czwartek, 07.12

  bardzo fajna kobieta

 3. 3
  --17
  ~ tesciowa
  Czwartek, 07.12

  ~ Nowoczesny wiesz tyle co ci powiedzą w tv bez mózgowcu jesteś tak samo nowoczesny jak petru

 4. 4
  +11
  ~ Dreptak
  Czwartek, 07.12

  co prawda myśli kobiecina nad wyraz powoli, ale w końcu zrozumiała, że szkodzi Polsce i wniosek o jej odwołanie był nad wyraz zasadny; widać pełen powrót do komuny - premier składa rezygnację przed Komitetem Centralnym partii...

 5. 5
  --18
  ~ policoś tam
  Czwartek, 07.12

  Szkoda Szydło, bo naprawdę była niezłym premierem. Pis dobrze zaczął,ale widać że opozycja ma trochę rację ,że się pogubili. Bez Prezesa, i kilku posłów to naprawdę by była niezła partia

 6. 6
  +30
  ~ Rebecca A. Bärbel Von Schmidt
  Czwartek, 07.12

  Ona była tylko pionkiem. Kaczyński ustawia ich jak chce.

 7. 7
  +12
  ~ premier-krzywagęba
  Czwartek, 07.12

  PiSowskie Himalaje hipokryzji. 4 godziny wstecz bronili broszki w Sejmie ala Reytan. A następnie kartofel podziękował jej. Chociaż to dobrze. Bowiem takiego obciachu, chamstwa i prymitywizmu już dawno żaden premier nie prezentował. Nie mówiąc o tym że ta "premier" robiła siarę w PE i do tego żadnego obcego języka nie znała ! Zmieni ją osobnik z krzywą buzią. Mówią, że ta buzia wykrzywiła mu się niedawno. Od steku kłamstw serwowanych na temat super sytuacji gospodarczej Polski.

 8. 8
  +2
  ~ Kat Na Idiotów
  Piątek, 08.12

  Idioci będą komentować, a ten scenariusz był napisany jeszcze przed wyborami i tylko się dziwić, że kogoś to dziwi zwłaszcza dziennikarzy doszukujących się sensacji? Jeśli komuś takie zmiany nie pasują i jest im źle niech mają pretensje do tych co na wybory nie poszli i do Platformy Obywatelskiej, która uważała, że nie ma z kim przegrać? Jak patrzę na Elbląg i liderów PO to nadziei na poprawę sytuacji nie widzę!

 9. 9
  --6
  ~ Rebecca
  Piątek, 08.12

  Czołowa. P. O. Ka. I tak Polacy Pogonią donosicieli i aferzystow.

 10. 10
  --10
  ~ Człowiek
  Piątek, 08.12

  Zwykły człowiek dziękuję za decyzje które PiS podjął i wykonał i dał nam nadzieję że można godnie żyć.

 11. 11
  +1
  ~ Czas by
  Piątek, 08.12

  Czas by donosicieli do UE pogonic z polski. Pozbawić ich mandatów i pensji. A niedowiarki z p, o, może wreszcie przejrza na oczy kogo popieracie.

 12. 12
  +5
  ~ klik
  Piątek, 08.12

  Czyli PiS postąpił zgodnie z wnioskiem PO? Co prawda nie w Sejmie /rano/, ale wieczorem na posiedzeniu komitetu politycznego, czy to są "nowe " standardy?

 13. 13
  +10
  ~ AM
  Piątek, 08.12

  telenowela dla lumpenproletariatu....

 14. 14
  0
  ~ zbych
  Piątek, 08.12

  Czy na pewno złożyła dymisję czy zrezygnowała?

 15. 15
  0
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 08.12

  Uwaga znawcy od polityki , Teraz Morawiecki zajrzy trochę głębiej ,on zna się na finansach i po to go postawiono na premiera , Kiedyś powiedział Polska będzie nowoczesna , złodzieje do więzień , a uczciwi do rządu i rządzić mają tak by nasi rodacy pracowali w polsce i godnie żyli

 16. 16
  0
  ~ www
  Sobota, 09.12

  Ja jak czytam te wywody pisane przez opozycję to odrazu prawa ręka wydłuża mi się o 50 centymetrów , Jeżeli opozjonistu zobaczysz mężczyznę z taką ręką to unikaj , bo możesz oberwać , najlepszy chirurg nie złoży ci gnaty do kupy .

 17. 17
  +2
  ~ zero litości
  Sobota, 09.12

  Będziesz się smażyła w piekle za te wszystkie kłamstwa -syn ci nie pomoże, w dziejach historii zapiszesz się jako maran MARIONETKA.

 18. 18
  +2
  ~ Anna Preis
  Niedziela, 10.12

  Morawiecki zapowiada zniesienie darowizn 500+. Wprowadziły one stan nierówności społecznej. W Polsce od lat zaden rząd nie dotował jednej grupy społecznej. Teraz trzeba nie rozdawnictwa miliardowych środków, ale uzdrowienia rynku pracy. Brakuje między innymi miejsc pracy dla seniorów. Nie stać mnie na uprawianie wolontariatu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.