Czwartek, 18.07.2019, Imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

W poniedziałek zagrany zostanie koncert charytatywny dla Amelki

13.01.2012, 06:05:19 Rozmiar tekstu: A A A
W poniedziałek zagrany zostanie koncert charytatywny dla Amelki

Dwie młode elblążanki przy wsparciu elbląskich instytucji organizują koncert, podczas którego zbierane będą pieniądze dla ciężko chorej trzyletniej Amelki. Do udziału w muzycznej zabawie, która rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 19.30 w CSE Światowid, zaproszono elbląskich artystów. Na scenie pojawią się m.in. podopieczni MDK-u.

Pomysłodawczyniami zorganizowania zbiórki pieniędzy na rzecz Amelki Gnidzińskiej są dwie młode elblążanki, tegoroczne maturzystki: Ania Michalewicz (uczennica I Liceum Ogólnokształcącego) oraz Sylwia Matura (uczennica II Liceum Ogólnokształcącego).

Amelka, bohaterka poniedziałkowego koncertu, cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, które przejawia się całościowym niedowładem ciała, padaczką, małogłowiem. Dziewczynka choruje od urodzenia. Jej mama, Anna Imienowska, intensywnie pracuje nad poprawą zdrowia. Potrzebne są bowiem systematyczne terapie rehabilitacyjne: indywidualne oraz grupowe. Dzięki nim istnieje szansa na to, że w przyszłości organizm małej elblążanki będzie prawidłowo funkcjonować.

Pieniądze zebrane podczas poniedziałkowego koncertu przeznaczone zostaną na turnus rehabilitacyjny, którego koszt wynosi ok. 4,5 tysiąca złotych.

Organizatorki akcji charytatywnej działają pod skrzydłami stowarzyszenia „Lions Club – Elbląg”. Pomoc zaoferowały też szkoły, których są uczennicami. Z kolei CSE Światowid jest głównym sponsorem, udostępniając miejsce, w którym odbędzie się zbiórka pieniędzy. Co ważne, zbiórka została podzielona na dwie części. Rano zagrany zostanie koncert dla uczniów I oraz II Liceum Ogólnokształcącego. Wystąpią podczas niego artyści wspomnianych szkół. Z kolei na koncercie wieczornym, który rozpocznie się o godzinie 19.30, swoim talentem podzielą się: artyści Młodzieżowego Domu Kultury (grupa Wojciecha Karpińskiego), Tomasz Steńczyk (muzyk), Krzysztof Grabowski (aktor), zespół The Other Way.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich elblążan do udziału w tym wydarzeniu – mówi Ania Michalewicz. – Warto ciekawie spędzić wieczór przy muzyce, a w dodatku pomóc osobie, która naprawdę potrzebuje naszego wsparcia.

Patronat medialny nad akcją objął Elbląski Dziennik Internetowy Info.elblag.pl

Antek Rokicki, korespondent info.elblag.pl
Antek Rokicki
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ***
  Piątek, 13.01

  a ten Pan Wojciech Karpiński to nie był przypadkiem w MAM TALENT??

 2. 2
  +2
  ~ Martin.
  Piątek, 13.01

  Oby więcej pojawiało się tak kreatywnych młodych dziewczyn które swój potencjał wykorzystują właściwie. Brawa i uznanie dla tegorocznych maturzystek, swoimi pomysłami pokazujecie że jeszcze nie jest tak tragicznie z młodym pokoleniem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.