Poniedziałek, 24.06.2019, Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

II Liceum pozyskało nowego partnera edukacyjnego

30.05.2011, 10:18:39 Rozmiar tekstu: A A A
II Liceum pozyskało nowego partnera edukacyjnego
Umowę o współpracy podpisali 20 maja dyrektor II LO Agnieszka Jurewicz oraz rektor WSB w Gdańsku prof. dr hab. Jan Wiśniewski

II Liceum Ogólnokształcące w Elblągu podpisało umowę o współpracy z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku. Ideą porozumienia jest utworzenie w II LO klasy matematycznej z podstawami biznesu oraz rozszerzonym językiem angielskim- business English pod patronatem naukowo – dydaktycznym WSB w Gdańsku. Tym samym gdańska uczelnia stała się kolejnym po Uniwersytecie Gdańskim i PWSZ w Elblągu partnerem edukacyjnym  elbląskiej „Dwójki”.

- Uczniowie tej k klasy matematycznej będą mieli okazję uczestniczyć w wykładach, ćwiczeniach i warsztatach prowadzonych przez pracowników naukowych WSB z zakresu matematyki, ekonomii, języka biznesu, public relations – informuje Agnieszka Antoniuk – Rumak, nauczyciel w II LO. - Współpraca obejmuje także udział naszej młodzieży w międzynarodowych projektach, konkursach i Festiwalach Przedsiębiorczości w imprezach edukacyjnych i kołach naukowych wspólnie ze studentami  WSB w  Gdańsku.

Porozumienie zakłada, że współpraca z gdańską uczelnią dotyczyć będzie wszystkich zainteresowanych uczniów II LO, np. oddzielna oferta edukacyjna dotyczy klas medialnych. Szkoła już teraz zaprasza na wykład inauguracyjny dotyczący zagadnień public relations,  który odbędzie się w połowie września  2011r.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ ~
  Poniedziałek, 30.05

  fajna babka

 2. 2
  +3
  ~ yatama
  Poniedziałek, 30.05

  hehe fajna ? ciesz sie ze nie miales z nia do czynienia i nie byles jej uczniem:)

 3. 3
  +1
  ~ Krzysztof 44
  Poniedziałek, 30.05

  Porozumienie, to ogromna szansa dla uczniów, pragnących zainwestować w swój rozwój - poważnie traktujących swoją przyszłość. Gratuluję i życzę jej wykorzystania. Pan Rektor, to wspaniały człowiek. Dane mi było z nim studiować (na UŁ), a nawet mieszkać przez jeden semestr, w kamienicy przy ul. Piotrkowskiej. Przesyłam dużo pozdrowień.

 4. 4
  0
  ~ Lgaga
  Poniedziałek, 30.05

  Bardzo dobry pomysł.Szkoda,że na zdjęciu zabrakło Pani Agnieszki,bo chyba nie jest rzecznikiem prasowym II LO a raczej jednym z jego dobrych duchów,który znalazł czas na napisanie powyższego artykułu.Pozdrawiam i doceniam inicjatywę.

 5. 5
  +1
  ~ tylko tak
  Poniedziałek, 30.05

  Wreszcie !!!!!!!!!!!!Ktoś zrozumiał że współpraca z Gdańskiem da korzyści a nie mącenie olsztyna który nie nadaje się do żadnych spraw.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.