Piątek, 24.05.2019, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Witold Wróblewski nowym członkiem zarządu województwa (akt.)

30.03.2011, 09:40:25 Rozmiar tekstu: A A A
Witold Wróblewski nowym członkiem zarządu województwa (akt.)

To już oficjalna informacja. Były wiceprezydent Elbląga – Witold Wróblewski został wybrany członkiem zarządu województwa warmińsko- mazurskiego. Wróblewskiego na to stanowisko rekomendowało Polskie Stronnictwo Ludowe, koalicjant PO  w Sejmiku. 

Wróblewski zajął miejsce Jolanty Szulc, która z ramienia PSL była członkiem zarządu województwa. Szulc jednak zrezygnowała z tej funkcji z przyczyn osobistych. Zarząd wojewódzki Polskiego Stronnictwa Ludowego rekomendował na jej miejsce byłego wiceprezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Wróblewski, po przegranych przez Henryka Słoninę wyborach, stracił stanowisko wiceprezydenta miasta. W tym roku został doradcą Starosty Powiatu Braniewskiego do spraw przekształceń w braniewskim szpitalu. Jest jednocześnie radnym miejskim z ramienia Elbląskiego Dobrego Samorządu. Teraz jednak, dzięki wpływom PSL, ma szanse zostać członkiem zarządu województwa warmińsko-mazurskiego.

- Na dzisiejszej sesji Sejmiku ta propozycja będzie głosowana – dowiedzieliśmy się wczoraj w biurze prasowym Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. – PSL taki wniosek już złożył. 

Elbląska Platforma Obywatelska nie jest zachwyconą tą kandydaturą. 

- Uszanujemy oczywiście ten wybór – mówi Jerzy Wcisła, dyrektor elbląskiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego i przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu z ramienia PO. – Jestem tylko zdziwiony, że Polskie Stronnictwo Ludowe nie ma własnego kandydata i musi sięgać po ludzi związanych z byłym prezydentem Elbląga.

Witold Wróblewski nie jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jednak wiadomo, że Ludowcy mają dobry kontakt z otoczeniem Henryka Słoniny. Podczas ostatnich wyborów samorządowych to właśnie zarząd wojewódzki PSL oficjalnie poparł Słoninę w wyborach na prezydenta miasta .

Przez ponad dwie kadencje (2002 – 2011) pełnił funkcję wiceprezydenta Elbląga, odpowiedzialnego za inwestycje, gospodarkę komunalną, drogi, ochronę środowiska i promocję miasta. Jest współtwórcą dwóch Strategii Rozwoju Elbląga na lata 1996 – 2010 oraz 2001-2015 oraz wieloletnich planów inwestycyjnych.

Zanim objął funkcję wiceprezydenta był Naczelnikiem Wydziału Strategii i Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Elblągu (w latach 1991 – 2002). 

Działalność publiczna Witolda Wróblewskiego:

2006 – 2011 - przewodniczący Zarządu Komunalnego Związku Gmin Nadzalewowych,

2002 – 2011 - członek Powiatowej Rady Zatrudnienia w Elblągu,

2008 – 2010 - członek zespołu bezpieczeństwa energetycznego przy wojewodzie warmińsko-mazurskim,

Od 2010 -  Radny Rady Miasta Elbląga

Witold Wróblewski zastąpi w Zarządzie Województwa Jolantę Szulc. Będą mu podlegać sprawy z zakresu ochrony zdrowia, polityki społecznej, geodezji, mienia oraz infrastruktury. Natomiast nadzór nad instytucjami kultury, które do tej pory podlegały Jolancie Szulc, sprawować będzie Anna Wasilewska.

MP

Oceń tekst:

Ocen: 5

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Katapulta
  Wtorek, 29.03

  Żenada, żabki ze stołka na stołek skaczą. Towarzystwo wzajemnej adoracji popiera sie jak może. Może by tak zapytać ile osób reprezentował będzie pan żabka? Bo chyba wynik wyborów był marniutki?

 2. 2
  --9
  ~ ara
  Wtorek, 29.03

  W wyremontowanej siedzibie Biura Regionalnego będą nowego Wicemarszałka z Elbląga musieli podejmować z należnymi honorami. I Światowid zacznie przysyłać teraz zaproszenia na swoje taneczne imprezy. Będzie wesoło w Elblążkowie teraz...

 3. 3
  0
  ~ pppp
  Wtorek, 29.03

  Komentarz zablokowany z powodu naruszenia regulaminu!

 4. 4
  +5
  ~ abc
  Wtorek, 29.03

  no prosze jak sie chlopcy umieja ustawic. moze dla nich nawet warto bylo przegrac wybory

 5. 5
  +3
  ~ dede
  Wtorek, 29.03

  zanim się coś napisze "ppp" to trzeba się zainteresować przynależnością partyjną kandydata bo chyba nie jesteś doinformowany.Czasami brane sa pod uwagę posiadane kwalifikacjie a nie przynależność partyjna

 6. 6
  --21
  ~ ara
  Wtorek, 29.03

  Można spojrzeć na to inaczej po co jakiś Olsztyniak z PO jak może być znający od "podszewki" sprawy komunalne Elbląga bezpartyjny W.Wróblewski tym bardziej, że nie pasuje PO. Powodzenia Panie Witku

 7. 7
  +5
  ~ AntyKomuch
  Wtorek, 29.03

  Żałosna decyzja PSL! Brak własnej kadry? Żal!

 8. 8
  +10
  ~ Goth
  Wtorek, 29.03

  PSL wspierał Słoninę w wyborach. Nic dziwnego, że PSL nie da teraz zrobić krzywdy ludziom Słoniny. Wcale mnie to nie dziwi. Jestem tylko ciekaw czy Wróblewski będzie umiał wznieść się ponad podziały partyjne i faktycznie działać dla Elbląga. Zobaczymy.

 9. 9
  +2
  ~ jmaniek
  Wtorek, 29.03

  kolesie wspierają kolesia Henia

 10. 10
  --14
  ~ Prawda
  Wtorek, 29.03

  Witold Wróblewski to wysoce wykwalifikowany specjalista, osoba niesamowicie kompetentna- z bardzo bogatym doświadczeniem samorządowym, świetnie znająca realia samorządowe miasta Elbląga- osoba, która niwątpliwie powinna doradzać prezydentowi w Elblągu. Niestety nie liczą tu się kompetencje, doświadczenie tego Gościa- to nie człowiek PO, powiem więcej pracował przez tyle lat jako nipartyjny u boku byłego prezydenta, nie został strącony przez aparat SLD- bo był fachofcem. Szkoda, że dla takich ludzi nie ma miejsca w naszym Elblągu.......szkoda dobrych ludzi. Gratuluję Panu Wróblewskiemu zarazem ubolewam, że nie można jego doświadczenia wykorzystać w naszym mieście. Mamy innych wielkich fachowców np. Pan Wcisła.......

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.