Poniedziałek, 22.04.2019, Imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Setki elblążan wzięły udział w Marszu Milczenia

16.04.2010, 00:56:44 Rozmiar tekstu: A A A
Setki elblążan wzięły udział w Marszu Milczenia
Fot. Rafał Kadłubowski

- 21 kwietnia w Elblągu miał gościć Aleksander Szczygło, po to, żeby elbląskim żołnierzom  przypiąć Gwiazdy Iraku nadawane przez Prezydenta RP. Już tego nie zrobi. - powiedział mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ. Wczoraj o godzinie 18.00 ponad tysiąc elblążan wyruszyło z Placu Króla Kazimierza Jagiellończyka by oddać czesc ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem. Przemarsz był okazją do chwili milczenia, zadumy i refleksji. Elblążanie przemaszerowali ulicami: Teatralną, Nowowiejską, Górnośląską i Agrykola. Następnie zapalili znicze, złożyli kwiaty i wspólnie pomodlili się pod Krzyżem Katyńskim.

Elblążanie, władze miasta - w tym wiceprezydenci Elbląga Witold Wróblewski i Artur Zieliński  oraz radni - a także żołnierze, harcerze, klerycy elbląskiego seminarium duchownego, kibice Olimpii, piłkarki ręczne wzięli udział we wczorajszym Marszu Milczenia.
- Przyszliśmy tutaj ze znajomymi, bo chcieliśmy oddać hołd wszystkim ofiarom, które zginęły – powiedziała Marta Sikora, uczennica II LO.

- My, jako żołnierze chcieliśmy wziąć w tym udział. Wczoraj, dowódca dywizji zwrócił się do wszystkich jednostek z rejonu Elbląg, aby ci żołnierze, którzy zechcą wziąć udział w przemarszu, byli ubrani w mundury. Zginął Prezydent RP, wielu znamienitych ludzi, więc nie być tutaj byłoby chyba nietaktem.- stwierdził mjr Zbigniew Tuszyński -  To co się stało, było dla nas ogromnym szokiem. Teraz odczuwamy smutek i przygnębienie. Żołnierzy ta tragedia dotknęła szczególnie, bo zginęli wszyscy nasi dowódcy. Niektórzy bywali w Elblągu, np. generał Gągor czy generał Buk. Dla nas są to bardzo ważni ludzie.

Przemarsz zorganizowały elbląskie organizacje pozarządowe we współpracy z samorządem elbląskim. 
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Marsz Milczenia ulicami Elbląga ( zdjęć 46 )
Dodano: 2010-04-16 | Fot. Rafał Kadłubowski
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ela
  Piątek, 16.04

  dziekujemyy

 2. 2
  0
  ~ piotr
  Piątek, 16.04

  do pracy

 3. 3
  0
  ~ dumny obywatel
  Piątek, 16.04

  było około 10 tysięcy maszerujących

 4. 4
  0
  ~ q
  Piątek, 16.04

  10 tysięcy - niezłą śrubę miałeś, było z tysiąc sztuk. Niesamowity marsz. Ile to wychodzi? Nawet 1% miezkańców Elbląga nie wzięło udziału w tym marszu. Trzeba przeliczać to w "promilach"...

 5. 5
  0
  ~ dfgdg
  Niedziela, 18.04

  Patrząc na twarze ludzi nie powiedział bym że przyszli na marsz milczenia. To raczej jakaś parada, bo na twarzach większości z tych ludzi widać uśmiechy a nie powagę

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.