Piątek, 20.10.2017, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Robert Szaj: Za prywatyzację zapłacą mieszkańcy. Czy istnieje trzecia droga?

01.02.2010, 14:16:45 Rozmiar tekstu: A A A
Robert Szaj: Za prywatyzację zapłacą mieszkańcy. Czy istnieje trzecia droga?

Debata ostatnich dni pokazała różne spojrzenia na politykę energetyczną miasta i problem zaopatrzenia mieszkańców w ciepło. Swój pogląd w tej sprawie przesłał do nas także Robert Szaj były prezes Elektrociepłowni. Poniżej zamieszczamy jego stanowisko w tej sprawie.

Tylko ignorant gospodarczy nie zdaje sobie sprawy, że każdą zainwestowaną złotówkę w zakup tego przedsiębiorstwa (a tych złotówek będzie wiele dziesiątek milionów) inwestor będzie chciał jak najszybciej odzyskać. Obecne wymagania rynku stawiają przed inwestorami znaczne oczekiwania w zakresie zwrotu zaangażowanego kapitału w inwestycję. Zwrot tego kapitału nastąpi tylko poprzez podwyżkę cen ciepła lub zaniechania niezbędnych inwestycji. Zapewnienia potencjalnych inwestorów o nieznacznych podwyżkach czy podjęciu ważnych inwestycji zawsze mogą zostać wycofane w sytuacjach, na które nie będzie nikt miał wpływu (np. podwyżka cen węgla, kryzys gospodarczy, pogorszenie sytuacji w sektorze bankowym co może wpłynąć na sposób pozyskiwania finansowania inwestycji itp.). Ponadto przy obecnych realiach rynkowych, uzyskanie wysokich wpływów z prywatyzacji jest raczej nierealne. }

Cena ciepła dla odbiorcy końcowego (mieszkańca Elbląga) ustalana jest przez Urząd Regulacji Energetyki (Oddział w Gdańsku) na podstawie kosztów produkcji, pozyskania i przesyłu ciepła przedstawionych przez Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Trwają jednak prace nad całkowita liberalizacja rynku ciepła w Polsce. Wówczas dystrybutor bez żadnego ograniczenia będzie mógł kształtować politykę cenową.

Próba przeprowadzenia przez Prezydenta Henryka Słoninę prywatyzacji jest obecnie najmniej uzasadnionym pomysłem, który w obszarze polityki energetycznej miasta mógłby być realizowany. Prezydent Słonina w odpowiedzi dla Posła Witolda Gintowt –Dziewałtowskiego myli pojęcie konieczności szybkiej modernizacji branży z sytuacja rynkowa i gospodarczą. Inwestycje są potrzebne całej energetyce, w tym również EPEC-owi jak i Enerdze Kogneracja Sp. z o.o. (dawna EC Elbląg). Problemem jest pozyskanie finansowania dla tych inwestycji. Czy zatem inwestor (a z informacji nieoficjalnych wiadomo, że najbardziej pożądanym inwestorem ze strony Prezydenta Słoniny jest Grupa Energa lub Energa Kogeneracja sp. z o.o. ), który sam nie potrafi zrealizować własnych inwestycji i traci środki z Unii Europejskiej, jest w stanie przejąć na siebie dodatkowy ciężar inwestycji. Na takie ryzyko nasze miasto pozwolić sobie nie może.

Przygotowana w ten sposób prywatyzacja EPEC jest próbą monopolizacji rynku przez Energę ,a działanie takie nie jest korzystne dla mieszkańców Elbląga. Energa jest naturalnym monopolistą na rynku energii elektrycznej. Co prawda w tym przypadku mieszkańcy Elbląga mogą skorzystać z dobrodziejstw UE i dobrowolnie wybrać dostawcę energii (choć i tak jest to znacznie utrudniane). Zmonopolizowany rynek ciepła takiej możliwości dla większości z nas dawać nie będzie (poza tymi, których będzie stać na drogie zakupy indywidualnych systemów ogrzewania).

Krytyka bez wskazywania najkorzystniejszych rozwiązań jest najgorszą cechą, nie tylko polskiej polityki. Dlatego chciałbym zaproponować rozwiązanie, które zarówno zaspokoi finansowe potrzeby miasta, jak i w dłuższej perspektywie rozwiąże problemy zapewnienia mieszkańcom bezpiecznych dostaw energii cieplnej.

Miasto Elbląg w swoim planie zagospodarowania przestrzennego zaplanowało wybudowanie elektrowni lub elektrociepłowni na działce zlokalizowanej przy ul. Mazurskiej. Mając w perspektywie fakt niepodjęcia inwestycji w dawnej EC Elbląg i jej stopniowe wyłączanie ze względu na niespełnienie wymogów ochrony środowiska i sprawności produkcji energii (bezwzględnie wymogi te dawna EC musi spełniać od 1 stycznia 2016 roku!!!), należy rozważyć zaproponowanie inwestorowi wybudowanie w nowej lokalizacji elektrowni lub elektrociepłowni, wraz z prawem wyłącznym sprzedaży energii cieplnej do sieci ciepłowniczej. Sieć pozostawałaby we władaniu Miasta (EPEC). Rozwiązań, jakie w tym przypadku można przyjąć jest kilka. Najprostsze z nich to sprzedaż (na podstawie konkursu ofert, przetargu) działki z prawem sprzedaży energii. Innym rozwiązaniem jest utworzenie spółki z udziałem EPEC i inwestora. Jeszcze innym wariantem jest (najmniej pożądany i najtrudniejszy w początkowej fazie realizacji, a najkorzystniejszy w przyszłości) wybudowanie przez EPEC własnego źródła na działce przy ul. Mazurskiej.  Niezależnie o przyjętego wariantu „trzeciej drogi”, najkorzystniejszym dla mieszkańców jest pozostawienie EPEC-u w rekach przedstawicieli tych właśnie. Nie jest to nowatorskie podejście tylko powielenie wielokrotnie sprawdzonych rozwiązań stosowanych w Europie.

Odnosząc się do słów Prezydenta o braku współpracy z władzami elbląskiej elektrociepłowni należy wskazać na nieprawdziwość tego twierdzenia. Podczas mojej pracy w Elektrociepłowni udało doprowadzić się do sprawnej wymiany informacji oraz zażegnania uprzedzeń EPEC i EC. Bliska współpraca w tym zakresie zaowocowała tym, że w Radzie Nadzorczej EC zasiadał przez długi czas Pan Janusz Nowak, Przewodniczący Rady Miasta (wskazany do tej rady przez Prezydenta Henryka Słoninę), a w skład Rady Nadzorczej EPEC wchodził Dyrektor Techniczny EC. Prezydent zatem ma bardzo krótka pamięć, a używanie nieprawdziwych argumentów popierających aktualnie głoszone tezy (niekonieczne zgodnych z prawdą) uznaje za najwyższą cnotę.

Podchodząc konstrutywnie do przedstawianych propozycji, z zadowoleniem przyjąłem informację, że Prezydent Henryk Słonina planuje zorganizowanie debaty publicznej poświęconej przyszłości Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, w której z przyjemnością wezmę udział.

MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (37)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ onci
  Poniedziałek, 01.02

  A ten tu po kijako prezesego się odzywa ????!!!!! Mało namieszałeś jako prezes EC ????? Pozatrudniałeś kolesi i znajomków na wysokopłatne stanowiska ????? Jak tyt masz czelność jeszcze się odzywać ????

 2. 2
  0
  ~ ~~WRRRR
  Poniedziałek, 01.02

  Wynocha do Rzecznej konie wypasać (czy tam jak to się nazywa) bumelancie jeden !

 3. 3
  0
  ~ ArnnoldUPR
  Poniedziałek, 01.02

  jesli ten pan pracuje lub pracowal w jakiejkolwiek miejskiej spolce to wiadomo ze bedzie bronil wszystkiego co miejskie

 4. 4
  0
  ~ fafo
  Poniedziałek, 01.02

  Widac pisza ci, ktorzy sa sami bumelantami i mieszaczami, a brak umiejetnosci podejmowania z Szajem dyskusji merytorycznej swiadczy o prostactwie komentatorow. Szaj pisze "ciekawostki", ale nie mozna sie z nim niezgodzic, ze Slonina nie zawsze zachowuje sie zgodnie z interesem miasta. A rozwiazania same przyjda i sie znajda.

 5. 5
  0
  ~ Pies Ogrodnika
  Poniedziałek, 01.02

  bumelanci, uwazajcie bo jak Szaj wroci, to wszystkich was wyrzuci...

 6. 6
  0
  ~ Elblążanin
  Poniedziałek, 01.02

  Wypowiedź pana szaja jest konkretna i wydaje sie rzeczowa, tylko czy Prezydent Słonina z komunistycznym rodowodem jest merytorycznie gotowy do kulturalnej dyskusji??????? Za komuny przeciez Słonina wyrabiał to co mu Towarzysze partyjni kazali i trwał a teraz też pewnie realizuje czyjeś polecenia. Nie chcę się wypowiadac na temat sensowności ale dziwie sie obraźliwym docinkom wygłaszanym przez takie debilne i tępe osoby jak podpisujace się WRRRR Widać że świnie w młodości pasał ten wrrr, bo nic sensownego nie napisał. A może to ubek albo kapuś?????? Przecież do inteligentnych nie należeli przedstawiciele tych upadłych warstw społecznych

 7. 7
  0
  ~ fafo
  Poniedziałek, 01.02

  Elblązanin, co ty tak do komunistow skaczesz? Ile masz lat? Chyba mniej niż 20, bo inaczej tez komunistycznej butelczyny pijales.

 8. 8
  0
  ~ Elblążanin
  Poniedziałek, 01.02

  Ja do komunistów nic nie mam. Niech żyja na własny koszt, ale nie na mój. Dobry komunista to na emeryturze szlaban podnosi za swoją działalność w przeszłości. Tylko jak długo ukryta komuna bedzie rządzic Elblągiem???????? Słonina mnie ani ziębi ani grzeje, ale chyba mamy w Elblagu intelektualistów o wyższej moralności??????

 9. 9
  0
  ~ kisielek modelek
  Poniedziałek, 01.02

  prezydent i dyskusja - dobre sobie...

 10. 10
  0
  ~ marta
  Poniedziałek, 01.02

  A to ciekawe??? Kogo z rodziny lub znajomych Towarzysz Słonina zamierza wynagrodzić prywatyzacją?????????

 11. 11
  0
  ~ plokit
  Poniedziałek, 01.02

  Problemem jest pauperyzacja społeczeństwa i nie wydaje mi sie zasadna prywatyzacja w obecnym wydaniu. Dosyć już finansowania z naszych podatków nieudolności Prezydenta. Czas na zmiany.

 12. 12
  0
  ~ gdańszczanin
  Poniedziałek, 01.02

  Co wy w Elblagu sie odzywacie? macie wykonywać polecenia wasala Gdańska i tyle!!!!!!!!! Gdańsk górą jest i basta!!!

 13. 13
  0
  ~ ~~
  Poniedziałek, 01.02

  jedź do chin p.szaj wiesz po co

 14. 14
  0
  ~ prac.ec
  Poniedziałek, 01.02

  Opinia p.Szaja nie jest obiektywna.To były prezes,wyrzucony za brak kompetencji,sflustrowany,nie moze darować ,że Gdańsk pozbył się tego pseudo fachowca(zawód prezes-jak o sobie mówił),uprawia demagogię strasząc wzrostem cen itd. Jestem pewien,że gdyby był dalej prezesem to jego stanowisko w sprawie epec-u byloby całkiem odmienne. SZAJ zabierz z EC ten swój folwark ,który sprowadziłeś!!!!!!!

 15. 15
  0
  ~ tez pracownik
  Poniedziałek, 01.02

  jaki folwark Szaja, pisze to pewnie ktos kogo Szaj gonil do roboty. A lenie sie op...ly, op..ja i beda op. ac, piszac takie bzdury. skieruj swoja energie na robote a nie pisanie o wirtualnej rzeczywistosci.

 16. 16
  0
  ~ EKONOMISTA
  Poniedziałek, 01.02

  ROZGONIC CAŁE TO TOWARZYSTWO ZWIĄZKOWE W ec, SPRZYWATYZOWAC I DAC FACHOWCOM DO ZARZĄDZANIA. tAKIE ec W EUROPIE OBSŁUGUJE NIE WIECEJ NIZ 80 OSÓB. A JEŻELI PRACOWNICY MAJĄ CZAS PISAĆ O JAKIŚ BZDDURACH TO OZNACZA ŻE PO PIERWSZE NIE NADAJĄ SIĘ DO TEJ FIRMY A PO DRUGIE MAJĄ ZA DUŻO CZASU. O SZAJU NIE PISZE BO RAZEM PRZEZ PEWIEN CZAS STUDIOWALISMY EKONOMIE NA TEJ SAMEJ SZKOLE, PIEPRZONY PRYMUSIK.

 17. 17
  0
  ~ eb
  Poniedziałek, 01.02

  Szaj nie najlepiej pokazał się w EC, promował siebie a nie firmę, ale tu ma rację i napiał prawdę o tym Nowaku w EC. Brał gość niezłą kasę przez prawie 1,5 roku z Elektrociepłowni a drugą jako Przewodniczący Rady z Urzędu Miejskiego. Wstyd, bo wspierał jako radny konkurencję.

 18. 18
  0
  ~ Elblążanin
  Poniedziałek, 01.02

  Hm tak się zastanawiam, że co niektórzy zarzucają szajowi brak kompetencji do zajmowania stanowiska Prezesa a przecież artykuł dotyczył zupełnie innego tematu?? Czyżby ten zawiedziony pracownik jak mantrę powtarzał stale że Szaj jest be, bo ganiał tłuka do roboty????? Jeden taki tłuczek zawalił dofinansowanie z UE bo terminowość nie była nigdy jego mocna stroną. Szaj o tym wiedział i WIEŚNIAKA zawsze poganiał, ale przyszła nowa władza i stało się. Pieniążki przeszły koło nosa. Tylko teraz tak sie zastanawiam, czy to nie było celowe posunięcie wielbicieli komuny? Gdyby było dofinansowanie, to wszystko byłoby kontrolowana, a tak dofinansowania nie ma i można prywatyzować zgodnie ze standardami partii cmentarnych spotkań. Szaj miał wizję i chyba szkoda, że jej nie zrealizował, ale było kilku klakierów co to bali się nowego trendu myślowego i woleli stare komunistyczne czasy. Moim zdaniem Szaj jako Prezes był w porządku i nie ma podstaw o zarzucaniu czegokolwiek zmyślonego. Zresztą ON był z tego terenu co inne przyjezdne kmioty mu zazdroszczą.

 19. 19
  0
  ~ specjalista od EPEC
  Poniedziałek, 01.02

  ja się nie zgadzam z Panem Szajem, ja sie zgadzam z Panem prezydentem, oni kupią EPEC po to aby ludziom w mieście żyło sie lepiej , bez wykjatków wszystkim, po zakupie natychmiast obniżą ceny ciepła i to o 30-40%, bo oni to kupią tylko po to aby nam wszystkim było dobrze, a nie dla zysków, dla uśmiechów emerytki Pani Zeni co otworzy rachunek za ciepło i zobaczy ,że tak mało musi zapłacić to kupią,ale ciemny motłoch nie wie,że oni to chca kupic aby ciemnemu motłochowi zyło sie lepiej, dzieki Bogu Pan prezydent sprzeda i zrobi dobrze wszystim ludziom w Elblagu

 20. 20
  0
  ~ zniesmaczony
  Poniedziałek, 01.02

  Wszystkich was do jednego wora wrzucić to i może coś się zacznie zmieniać na lepsze w tym naszym zas...nym Elblągu !!!

 21. 21
  0
  ~ emeryt
  Poniedziałek, 01.02

  Ty specjalisto od siedmiu boleści przestań piep...... bo nawet tego nie potrafisz. Wszyscy gadają, że chcą emerytom i rencistom pomóc a pomagaja tylko sobie kosztem emeryta i rencisty. Te sk.......y zapominają, że kiedyś też będą emerytami. Już widzę jak Słonina obniży opłaty, a samochody osobowe klasy luX to dla kogo????? Dla emeryta, żeby w kolejce do lekarza pewnie nie czekał. Nie wierzę w prywatyzację realizowana przez KOMUCHÓW

 22. 22
  0
  ~ szłas
  Wtorek, 02.02

  Po brzydkiej gebie widac od razu ze to zwolennik lub czlonek PiSu - partii frustratow - twarzowcow i nieleczonych brazowych zebow.

 23. 23
  0
  ~ mkonji
  Wtorek, 02.02

  re szłas A Ty co pedzio jesteś????????? Facet nie musi być ładny ale inteligentny i rozumny a nie jak Ty wypacykowany brylantyna DEBIL. Szłas ty czyraku

 24. 24
  0
  ~ elblonrzak
  Wtorek, 02.02

  ja wieżem prezydentowi Słoninie,że będa obniżki po prywatyzacji bo prezydent jest łądniejszy, ten fryz przekonóje mnie gogłembnie ze on ma racyję,

 25. 25
  0
  ~ ferdek
  Wtorek, 02.02

  wynika z tego że gdy EC kupi EPEC to ceny ciepła wzrosną a gdy ktoś ? zainwestuje na mazurskiej postawi nową ciepłownię to cena ciepła zmaleje panie szaj gdzie tu logika nowy inwestor też będzie chciał mieć zyski

 26. 26
  0
  ~ ferdek
  Wtorek, 02.02

  szaj był dobry dla kogo - dla swoich zatrudnił ich około 50 Jedna pani w dniu przyjęcia była już na urlopie bezpłatnym i kożystała z socjalu Teraz program dobrowolnych odejść dla kogo jest właśnie dla przydupasów szaja - niekompetentnych i nierobów

 27. 27
  0
  ~ tępiciel LEMIESZY
  Wtorek, 02.02

  Dobre, dobre. Ciekawe czy podpisujący sie Ferdek potrafi wskazać tych pięćdziesięciu zatrudnionych tzw. przydupasów? Ty Ferdek bezmózgu, czy wiesz ile osób jest zatrudnionych w Elektrociepłowni????? Jak nie wiesz, to chociaż pomyśl co piszesz TROLU. Ale faktycznie kilku nierobów by się znalazło, a mianowicie winny zaniechania z powodu niewysłania dokumentacji i dofinansowanie poszło bokiem, oraz kobitka o wybujałych ambicjach personalnych bez merytorycznego uzasadnienia. Typowe dwa lemiesze hahahahahahahaha

 28. 28
  0
  ~ Baleronik
  Wtorek, 02.02

  Bzdura, bo jak sprywatyzuja to swoi kolesie zaczna tak rządzić, że dopiero podwyżki dosięgna nas emerytów. Swoi zaraz nowe gabineciki, nowe urządzenia samochodziki, sekretareczki laleczki tylko nie do pracy a ciemna chołota do roboty. Cienko widzę ta prywatyzacje, oj cienko. U nas jak cos prywatyzuja i krzyczą , że dla ogólnego dobra to już widze te uśmiechniete nalane pyski aparatczyków, posłów czy europosłów i ich płaczliwe skamlanie o finansowanie kampanii wyborczych. a za to płaci szeregowy pracownik Elektrociepłowni i nabywca ciepła. Wstyd Panie Słonina. Czy już Waści nie powinienes dać innym porządzić?????? Przecież Komuny już podobno nie ma????? A Pan Słonina to kto???????

 29. 29
  0
  ~ jan duży
  Wtorek, 02.02

  Panie Szaj - jak się odchodzi z firmy to z godnością a nie sra się z za płotu

 30. 30
  0
  ~ kibel
  Wtorek, 02.02

  Jaka firma takie odejscie, pewnie tam jest sracz, wiec sie sra

 31. 31
  0
  ~ Jakie takie
  Wtorek, 02.02

  Żeby w tej firmie nie było kablarza i komucha to byłoby całkiem całkiem, ale nie jest źle jak sie na ten komunistyczny pysk patrzy , co prawda z obrzydzeniem.

 32. 32
  0
  ~ mieszkaniec
  Środa, 03.02

  Dyskutujecie, kombinujecie i opluwacie wszystkich i wszystko, może słusznie a może nie słusznie. I co z tego???? Ceny jak rosły tak rosna i wszyscy poniesiemy koszty nieumiejetności zarządzania. Tyle sie mówi o młodych , świetnie wykształconych menagerach i co?????? Stare stetryczła byłe pezetperowcy siedzą przyspawane do koryta i nic sie nie dzieje. A co te stare tetryki potrafią????? Tylko dużo i pięknie opowiadac swoje wizje i senne marzenia Dajcie młodym sie wykazac i tyle.

 33. 33
  0
  ~ elblążanin
  Środa, 03.02

  Z wypowiedzi p.Szaja mozna wysnuć jeden wniosek,że lepszy jest monopol EPEC-U niż EC? Zgodzi się pan z tym czy nie? I gdzie tu logika,gdzie niższe ceny za cieplo? Z dwojga złego wolę EC.Łatwiej jest coś zmodernizować bądż też postawić nowy blok, niż wybudować nowe źródło od podstaw i obiecywać tańsze ciepło(wszak inwestycja musi się zwrócić prawda p.Szaj?).!!!!!!!!!!! 9

 34. 34
  0
  ~ ferdek
  Czwartek, 04.02

  tępiciel LEMIESZ - mózgu to ty nie masz a głowę nosisz po to żeby ci do środka nienapadało a jeżeli chodzi o zatrudnienie to przez trzy lata rządów pana szaja naturalne odejścia to około 75 osób , z elektrowni wodnych przejęto około 20 osób , wynik jest prosty (dla lemiesza żeby główka nierozbolała bo to boli -wynik 55 ) tyle ludzi w większości niepotrzebnie przyjął szaj . a gdzie przyjął ludzi to widać po tym ile nowych biur powstało , do zagospodarowani pozostala już tylko stara kotłownia - szkoda remontu tam już nie będzie

 35. 35
  0
  ~ tępiciel LEMIESZY
  Czwartek, 04.02

  re ferdek dupa---- Cześć pasożycie. To przyjął niepotrzebnie, czy w większości niepotrzebnie?????? A może niepotrzebnie trzymał ferdka zwanego dupkiem pospolitym????? Ferduś, tylko mi nie mów, że to ty jestes ten ekspert od zaniechania, ups nie wysłania w terminie dokumentacji hehehehehe. Oczywiście Ferdusiem pitusiem może być tez Paniusia o wybujałym ego? Co to niewiele może bo głowka nie pracuje i tylko swoim wzrokiem innych świdruje. Wy dwoje faktycvznie w starej kotłowni nadawalibyście się na bank. Byłby Gargamel i Czarownica z miotłą!!!!!!

 36. 36
  0
  ~ ~ferdek
  Czwartek, 04.02

  tępiciel LEMIESZ- jak mówiłem, to u Ciebie z mózgiem chyba nie za bardzo, bo ja z grubasami się nie zadaję i w starej kotłowni z Czarownicą to Ty możesz przebywać.

 37. 37
  0
  ~ kuper
  Piątek, 04.03

  Czy istnieje trzecia droga? Istnieje SPIEPRZAJ DZIADU

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2017 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.