Środa, 20.02.2019, Imieniny: Leon, Ludmila, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄŻANIE Z PASJĄ

Elblążanin Sebastian Karaś zwyciężył w ogólnopolskim maratonie pływackim „Otyliada”

15.03.2016, 13:00:15 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanin Sebastian Karaś zwyciężył w ogólnopolskim maratonie pływackim „Otyliada”
(fot. Rajmund Nafalski)

Sebastian Karaś pokonał dystans 54 kilometrów i 200 metrów w ciągu dwunastu godzin. Uzyskał tym samym najlepszy wynik w Nocnym Maratonie Pływackim „Otyliada”, który odbył się na czterdziestu dwóch pływalniach w całej Polsce. Elblążanin ma na swoim koncie wiele sukcesów m.in. przepłynięcie kanału La Manche.

W nocy z soboty na niedzielę 2911 pływaków wzięło udział w maratonie „Otyliada”, który odbył się po raz trzeci. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Osiedlowe Podlas, a hasłem maratonu jest: Cała Polska pływa z nami. W zeszłym roku zwycięstwo należało do Mateusza Fajfera oraz Macieja Ogrodnika, którzy przepłynęli dystans 35 kilometrów. 
 
Elblążanin we wrześniu ustanowił rekord Polski w przepłynięciu wpław kanału La Manche. Po tym sukcesie zdecydował się na realizację kolejnego projektu pn. „100 km wpław przez Bałtyk”. W lipcu chce przepłynąć z Bornholmu do Kołobrzegu (nikt na świecie jeszcze tego nie dokonał). Sebastian Karaś potraktował więc start w sobotniej „Otyliadzie” jako trening przed lipcową próbą przepłynięcia Morza Bałtyckiego.
 
–  Sobotni maraton był dla mnie sprawdzianem możliwości przed Bałtykiem. 54 kilometry i 200 metrów to mój nowy rekord. Poprzedni został ustanowiony podczas przepłynięcia La Manche. Dystans 41 kilometrów, pokonałem w 8 godzin 48 minut. W kanale musiałem walczyć nie tylko z dużym dystansem, ale też zimnem oraz parzącymi meduzami… W „Otyliadzie” wzięły udział osoby z różnym doświadczeniem, w tym wielu amatorów. Obok mnie na basenie w Warszawie płynęło kilkunastu innych zawodników, jeden z nich dotrwał do końca, czyli spędził w basenie dokładnie 12 godzin. Obecność innych z pewnością motywowała mnie do jeszcze większego wysiłku.
 - mówi Sebastian Karaś
 
Jak czytamy na otyliada.pl, jeszcze nikt w Polsce nie przepłynął tak dużego dystansu na pływalni. Elblążanin zdradził nam, że w ramach przygotowań do „100 km wpław przez Bałtyk” rozważa jeszcze m.in. przepłynięcie odcinka: Hel-Gdynia-Hel (ok. 40 kilometrów). O swoich treningach na bieżąco pisze na fanpage’u: https://www.facebook.com/Sebastian-Karaś-100-km-wpław-przez-Bałtyk-1513430548921305/
 
Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) (fot. Rajmund Nafalski)


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ www
  Wtorek, 15.03

  12 godzin?? Jest moc. Moje gratulacje.

 2. 2
  +7
  ~ babcia
  Wtorek, 15.03

  Gratulacje panie Sebastianie !!! Za wytrwałość , silną wolę, za cele postawione w dalszej perspektywie. Życzę spełnienia swoich marzeń pływackich z jak najlepszymi wynikami. Sama uwielbiam pływać /choć nie takie dystanse !!/ i rozumiem chęć młodego mężczyzny do pokonywania coraz wyższej poprzeczki. Jeszcze raz gratuluję i życzę sukcesów!!!

 3. 3
  --8
  ~ jacek
  Wtorek, 15.03

  co wynika z tego, że gość pływa ?

 4. 4
  +4
  ~ super sprawa
  Wtorek, 15.03

  GRATULACJE.To kiedy otwarcie pływalni na ul.Robotniczej przecież pływacy w Elblągu czekają na ten obiekt..

 5. 5
  +3
  ~ x men
  Wtorek, 15.03

  Nazwisko zobowiązuje... :) Gratulacje!

 6. 6
  +3
  ~ ParzącaMeduza
  Wtorek, 15.03

  Karasiu, nas nie ma w CLM w tej porze roku, kiedy płynąłeś. Jesteśmy tam szczątkowo ze względu na syfy wpływające do CLM z GB i Francji. Poza tym, nie parzymy tak nasze siostrzyczki z brzegów Australii. Ale fajnie, że o nas wspomniałeś:)) I pływaj dalej!!!

 7. 7
  +1
  ~ boys
  Środa, 16.03

  ale ciacho.!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.