Piątek, 20.07.2018, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZDROWIE I URODA

UWOLNIJ SIĘ OD BÓLU ! Przyjedź nasza Klinika Ci pomoże

11.07.2018, 08:30:49 Rozmiar tekstu: A A A
UWOLNIJ SIĘ OD BÓLU !  Przyjedź nasza Klinika Ci pomoże

W dobie życia w biegu , nadmiaru obowiązków i pracy, często zapominamy o zdrowiu a codzienne zmaganie się z chorobami i bólem sprawia duży dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Zdrowie jest tylko jedno i warto o nie dbać, dlatego w tym artykule chcemy zaproponować Państwu w jaki sposób pozbyć się bólu, aby życie stało się łatwiejsze.

W tym celu zapraszamy w podróż do Szczawnicy. Szczawnica to jedno z najpiękniejszych i najstarszych uzdrowisk w Polsce. Jest malowniczo położona w dolinie Grajcarka, pomiędzy łańcuchem Pienin i Beskidem Sądeckim zaledwie 110 km od Krakowa jest  bez wątpienia  jednym z najpiękniejszych miejsc regionu. Szczawnica o każdej porze roku oferuje odwiedzającym ją turystom i kuracjuszom szereg atrakcji.

Zimą jest to idealne miejsce dla pasjonatów białego szaleństwa. Latem, wiosną i jesienią Szczawnica zaprasza amatorów wycieczek górskich, miłośników spływów kajakowych oraz wszystkich szukających bliskiego kontaktu z naturą. Wypoczywając w Szczawnicy można skorzystać także z licznych atrakcji kulturalnych i artystycznych. W sercu uzdrowiska, w parku zdrojowym zlokalizowana jest Pienińska Klinika Rehabilitacji i Leczenia Bólu im. Św. Ojca Pio. 

Bazą hotelową dla kliniki jest czterogwiazdkowy hotel z pięknymi przestronnymi pokojami i basenem. Jest nowoczesnym i komfortowym kompleksem leczniczo –wypoczynkowym, jedynym czterogwiazdkowym  w Szczawnicy. Posiada miejsca noclegowe w pokojach jednoosobowych, dwuosobowych, pokojach typu studio oraz klimatyzowanych pokojach lux i apartamentach. Obiekt można obejrzeć na stronie www.solarspa.pl

Znajdująca się w hotelu Solar Klinika Rehabilitacji i Leczenia Bólu posiada duże grono zadowolonych pacjentów. Ośrodek może poszczycić się indywidualnym podejściem do każdej z osób, która poddaje się u nich leczeniu. Personelem kierują lekarze o wieloletnim doświadczeniu, którzy są bardzo zaangażowani w usprawnianie pacjentów poprzez ciagły nadzór i monitorowanie przebiegu rehabilitacji. Klinika zatrudnia tylko wykwalifikowanych fizjoterapeutów, którzy nieustannie pogłębiają swoją wiedzę z zakresu pracy z pacjentem. Dzięki temu placówka posiada kadrę bardzo dobrze wyedukowanych terapeutów manualnych, którzy w profesjonalny sposób są w stanie pomóc pacjentom z problemami narządu ruchu.

Najczęściej zgłaszają się tam osoby z dolegliwościami w obrębie kręgosłupa, na tym polu mają najlepsze rezultaty w usprawnianiu. Personel posiada także doświadczenie w pracy z pacjentami po urazach, z ograniczeniami ruchowymi a także z bólem chronicznym.

Techniki manualne, które są stosowane u pacjentów obejmują pracę z mięśniami, powięziami, stawami ale i układem neurologicznym. W ostatnim czasie bardzo płynnie rozwija się w klinice leczenie obrzęków. Terapeuci posiadają odpowiednie szkolenia z zakresu profilaktyki przeciwobrzękowej wg metody Asdonga. Dodatkowo ośrodek jest dobrze zaopatrzony w odpowiedni sprzęt, który uzupełnia drenaż limfatyczny.

Kolejnym atutem  kliniki jest szeroka baza zabiegowa z zakresu fizykoterapii, która w sposób harmonijny uzupełnia terapię manualną.  Jednym ze sztandarowych zabiegów, polecanym głównie pacjentom z obrzękami i po nowotworach ale także osobom z problemami bólowymi – jest głęboka oscylacja (Deep Oscilation). Opiera się ona na działaniu zmiennego pola elektrostatycznego wytwarzanego między skórą pacjenta a głowicą urządzenia.

Metoda jest bezpieczna i delikatna. Jej główną zaletą jest fakt, że może być stosowana u pacjentów bezpośrednio po urazach, gdyż znacznie przyśpiesza proces regeneracji tkanek i wchłaniania się krwiaków.

Działanie miejscowe opiera się przede wszystkim na poprawie mikrokrążęnia, dzięki czemu dany obszar staje się lepiej ukrwiony, a co się z tym wiąże odżywiony i dotleniony.  Podobne działanie ma zabieg o nazwie BodyFlow. Klinika jest jedną z niewielu placówek w Polsce, które mają go w swojej ofercie. Poprzez stymulację mięśni gładkich wewnątrz naczyń krwionośnych i limfatycznych pobudzany jest  przepływ płynów, dzięki czemu nie ma w nich zastoju limfy czy krwi. 
    
Od dwóch lat w klinice przeprowadza się również zabiegi z zakresu ortopedii regeneracyjnej w postaci ostrzykiwania osoczem bogatopłykowym. W tym okresie lekarze wykonali już ponad 130 tego typu zabiegów.

Osocze bardzo korzystnie wpływa na postęp regeneracji przy uszkodzeniach ścięgien, więzadeł, mięśni czy zmianach chrząstki. Terapia tego typu jest metodą bezpieczną dla pacjenta – ponieważ podaje się mu jego własne płytki krwi, przez co niweluje się możliwość reakcji obronnej organizmu.

Klinika specjalizuje się głównie w podawaniu go w obręb stawów obwodowych. Po ostrzykiwaniu obejmuje się tam pacjenta idywidualną opieką fizjoterapeutyczną, by przyspieszyć proces wchłaniania osocza i regeneracji tkanek. Warto zaznaczyć, że cena zabiegu w klinice jest bardzo konkurencyjna, bo koszt ostrzykiwania jednego stawu mieści się w granicach 600zł za jedną okolicę ciała, na dwie/trzy okolice to już tylko 800zł. Pacjenci korzystający z pobytu w klinice płacą za ostrzykiwanie jedynie 300-400zł.
      
Wysoko wykwalifikowana kadra medyczna, najlepsi fizjoterapeuci oraz szeroko rozbudowana, nowoczesna oferta zabiegowa to wizytówka Kliniki Solar. Można się tam spotkać z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta a także znaleźć wysoką jakość i efektywność  wykonywanych zabiegów. 
               
Rezerwacja pobytów jest bardzo prosta , nie ma tez długiego terminu oczekiwania. Rezerwacji można dokonać dzwoniąc pod numer 18 262 22 08, gdzie personel recepcji fachowo doradzi jaki pobyt wybrać lub za pośrednictwem strony internetowej www.solarspa.pl.
 ............................................. Artykuł sponsorowany ............................................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 16 )


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.