Czwartek, 28.03.2024, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Surdykowski dał nadzieję na utrzymanie w lidze. Olimpia zgasiła Znicz 2:1

09.05.2021, 20:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Jak pisaliśmy w zapowiedzi, dzisiejszy mecz był ostatnią szansa by wciąż walczyć o utrzymanie w II lidze. Olimpia wykorzystała ją a precyzyjnie mówiąc napastnik Olimpii Janusz Surdykowski, strzelając dwie bramki co pozwoliło Olimpii zejść z boiska z trzema punktami i walczyć dalej o utrzymanie w lidze..

Choć bramki Olimpia zdobyła w pierwszej połowie, to do momentu zdobycia pierwszego gola Olimpia nie zagroziła poważnie bramce Znicza. Radość w serca Olimpii wstąpiła w 38 minucie, kiedy to padła pierwsza bramka. Rzut wolny z ok. 20m wykonywał Kamiński, piłkę otrzymał Surdykowski, który pięknym strzałem z woleja wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Już po kolejnych 4 minutach zrobiło się 2:0 za sprawą trzeźwego zachowania się w polu karnym i silnym strzale Surdykowskiego. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po przerwie czerwoną karkę otrzymał Sedlewski a Olimpia postanowiła schować się za podwójną gardą. Broniła wyniku do 71 minuty, kiedy to Bochenek technicznym strzałem zmienił wynik na 2:1 i tradycyjnie zrobiło się nerwowo. Walka o wynik trwała do ostatniej minuty. Trzy punkty pozostały w Elblągu a Olimpia pozostała w grze o utrzymanie w lidze.

Olimpia Elbląg - Znicz Pruszków 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 - Surdykowski (38. min.), 2:0 - Surdykowski (42. min.), 2:1 - Bochenek (71. min.)

czerwona kartka: Sedlewski (48. min) żółte karki: Lewandowski (33. min), Tkaczuk (82. min), Filipczyk (83. min.)

Olimpia Elbląg: Witan - Lewandowski, Wenger, Kamiński, Ressel (61’ Tkaczuk), Bartlewski (51’ Bawolik), Waniek, Sedlewski, Krasa, Filipczyk, Surdykowski (78’ Zyska)