Środa, 17.07.2019, Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OPINIE NADESŁANE

Chodniki ciągle niebezpieczne (opinia nadesłana)

17.09.2010, 12:19:00 Rozmiar tekstu: A A A
Chodniki ciągle niebezpieczne

Dlaczego elbląskie ulice i chodniki są w tak okropnym stanie? Czy nikt z Władz Miasta tego nie widzi? - pyta na blogu "Czas na zmiany. Czas na Elbląg!" Robert Turlej. - Przez całe wakacje kładzione były kable światłowodowe – konsekwencją tego były rozkopane ulice i chodniki. W wielu miejscach na chodnikach są nierówności, brakuje kostek polbrukowych, studzienki są zapadnięte. Najdelikatniej mówiąc jest to fuszerka!

Elbląski bloger, zwraca uwagę władzom miasta  na stan chodników i ulic po przeprowadzonych pracach, które miały na celu ułożenie pod ziemią instalacji sieci szerokopasmowej. Poniżej publikujemy pełna treść wpisu.

„Na początku września pisałem o fatalnym stanie ulicy Węgrowskiej, która wymaga natychmiastowego remontu. Po tamtym artykule dostałem kilka maili z prośbą o interwencję w sprawie innych elbląskich dróg i chodników. Ponieważ na ten temat  wielokrotnie wypowiadali się internauci, postanowiłem go pominąć, licząc na zajęcie się tą sprawą przez Zarząd Dróg. Niestety myliłem się, cały czas nic się nie dzieje a niedawno moja koleżanka skręciła nogę idąc właśnie takim chodnikiem!

Dlaczego elbląskie ulice i chodniki są w tak okropnym stanie? Czy nikt z Władz Miasta tego nie widzi?

Przez całe wakacje kładzione były kable światłowodowe miejskiej sieci szerokopasmowej – konsekwencją tego były rozkopane ulice i chodniki. Po zakończonych pracach uszkodzone nawierzchnie powinny zostać przywrócone do stanu pierwotnego. Jak dobrze wiemy tak się nie stało. W wielu miejscach na chodnikach są nierówności, brakuje kostek polbrukowych,  studzienki są zapadnięte. Najdelikatniej mówiąc jest to fuszerka!

Poniższe zdjęcia przedstawiają niedawno remontowane chodniki na Zawadzie. Tak prezentują się dzisiaj.

Chciałbym poznać stanowisko organu odpowiedzialnego za stan elbląskich ulic i chodników. Czy Zarząd Dróg planuje coś zrobić z tym problemem? Kto zapłaci za naprawę tych zniszczeń?

Apeluję do wszystkich internautów o wypisywanie miejsc, gdzie w wyniku kładzenia światłowodów została zniszczona ulica lub chodnik. Zebrane informacje prześlę do Zarządu Dróg."
 
Robert Turlej
 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 3 )


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 17.09

  Po mieście powinni przejść się urzędnicy z Ratusza i popatrzeć na chodniki co zrobiła z nimi firma kopiąca i kładąca światłowody.TRAGEDIA.Chodniki się pozapadały są żle poukładane płyty i polbruk albo wcale nie wykończone tylko przysypane ziemią.Wystarczy przejść się koło parking samochodowego na przecie ZUS ul Robotnicza pod płotem leżą ucięte mają po kilkanaście metrów przewody gumowe już leżą kilka miesięcy.Partacze mają ludzi z łapanki bez umów więc cóż tu wymagać dokładności i jakości wykonania.

 2. 2
  0
  ~ Radek
  Piątek, 17.09

  No i co droga Redakcjo? Czemu nie podaliście reakcji i odpowiedzi Urzędu Miasta? Prosze napisać. Nie po to ten artykuł i prośba została napisana przez mieszkańca, żeby nie otrzymać na łamach waszego portalu odpowiedzi. Czekam na odpowiedź.

 3. 3
  0
  ~ kto
  Piątek, 17.09

  na robotniczej koło apteki remedium zostawili jakieś kostki brukowe i sobie leżą miesiące a można by je wykorzystać

 4. 4
  0
  ~ gość
  Piątek, 17.09

  a popatrzcie jak fanie fachowcy którzy kładli ostatnio sieci światłowodowe przekopali się kretem przez ulicę na Odrodzenia przed parkingiem i na Węgrowskiej obok 34 i Zakrzewa jakie fajne górki im wyszły a niedawno robiony był nowy asfalt na węgrowskiej cóż dalej polska najpierw droga a potem kopiemy

 5. 5
  0
  ~ jo
  Piątek, 17.09

  A na Ul.Browarnej kopali pozrywali i tak słabe,stare płyty chodnikowe i co pozostawili po sobie fale lub wcale nie położone miejsca po płytach.TO PRAWDA PARTACZE.Na dodatek ulica żle oświetlona i skręcenie kostki gotowe.

 6. 6
  0
  ~ gaga
  Piątek, 17.09

  A czy firmy ktore to robia to nie biora ZADNEJ odpowiedzialnosci za prace ktora wykonali ,a zleceniodawcy tez nie kontroluja czy praca jest wykonana ??????????

 7. 7
  0
  ~ miro
  Piątek, 17.09

  Pan Robert Turlej jest bardzo kumatym gościem. Czytam jego bloga i musze stwierdzić, że takiego człowieka potrzeba temu miastu. Gdyby podjał decyazje o kandydowaniu jako niezlaezny kandydat na prezydenta by miał mój głos , jak i sądzę wielu elblążan także.

 8. 8
  0
  ~ studentka
  Piątek, 17.09

  Nędza i rozpacz... Władze miasta zamiast inwestować w wygląd miasta, które jak dotąd bardziej odpycha niż przyciąga, wolą inwestować w bylejakość... Nie wiem jak wygląda sprawa wyboru firmy, która zajmuje sie robotami budowlanymi, ale prawdopodobnie sa to zwycięzcy przetargów, którzy naobiecywali zrobić wszystko taniej, kosztem zrobienia tego dobrze i na lata. Osobiście nie widzę sensu wywalania co roku pieniędzy w błoto, na naprawy wykonanych fuszerek. Nie lepiej zainwestować więcej pieniędzy, żeby potem mieć spokój z remontami na kilka lat?

 9. 9
  0
  ~ Rycho
  Piątek, 17.09

  Ta firma krzak powinna sfinansowac remont kazdego chodnika, trawnika i ulicy na ktorej prowadzila "prace" wszystko jest do sprawdzenia przez władze miejskie sporzadzona zostala napewno mapa sieci swiatłowodów wystarczy kontrola tych miejsc. Na zatorzu zostaly przz nich zniszczone juz ostatnie cale chodniki, brak płytek czy kostek jest wszedzie widoczna a te studzienki ktore pomontowali to juz przesada kazda odstaje lub jest zapadnieta, w miejsca gdzie wycieli asfalt są dziury ! ZDEMOLOWALI CAŁE MIASTO !

 10. 10
  0
  ~ `kult
  Piątek, 17.09

  Chodnik, po co wam chodnik - macie przecież światłowody.... - mógłby zaśpiewać Kazik

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.