Czwartek, 2.05.2024, Imieniny: Anatol, Zygmunt, Anastazy
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Zamieszki po meczu

11.08.2007, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Dziś po meczu pierwszej kolejki III ligi pomiędzy Olimpią Elbląg a Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie, doszło do starć kibiców z policją. Tuż po przegranym przez elblążan spotkaniu, około 50 kibiców pod klubowym budynkiem żądało dymisji trenera Olimpii Zbigniewa Kieżuna. Musiała interweniować policja. Zatrzymana została jedna osoba.

Już podczas meczu kibice w wulgarny sposób wyrażali swoją opinię na temat pracy trenera Zbigniewa Kieżuna, domagając się jego odejścia. Do przerwy „olimpijczycy” po bramce Adriana Kurala w 20 minucie przegrywali 0-1. W drugiej połowie Drwęca, za sprawą tego samego zawodnika, podwyższyła rezultat na 2-0. Od tego momentu wulgarnym śpiewom, zawierającym wiele niecenzuralnych epitetów pod adresem szkoleniowca Olimpii, nie było końca. Co prawda piłkarze Olimpii zdobyli jeszcze honorową bramkę (Rafał Lepka w 77 minucie), ale cały mecz zakończył się ich przegraną 1-2.

Po meczu ok. 50 kibiców, w tym wielu pijanych, zgromadziło się przed wejściem do budynku klubowego. Wszyscy dalej kontynuowali swoje wulgarne śpiewy. W pewnym momencie gdy próbowali wedrzeć się do środka, do akcji wkroczyć musiała policja. Nikt na szczęście nie ucierpiał. Zbita została jedynie szyba w drzwiach do budynku. Jeden z najbardziej krewkich kibiców został zatrzymany.