Sobota, 27.04.2024, Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Concordia w ćwierćfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski [GOL Z MECZU]

20.03.2024, 21:15:00 Rozmiar tekstu: A A A

Skromną, wyjazdową wygraną 1:0 nad MKS Działdowo, zakończył się środowy mecz Concordii w 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Pomarańczowo-czarni, którzy są obrońcami trofeum, awansowali do ćwierćfinału tych rozgrywek. Zwycięską bramkę dla Słoników zdobył strzałem głową Piotr Jakubowski.

Trener Mateusz Sobieraj w wyjściowej jedenastce na pucharowy pojedynek dokonał wielu zmian, w porównaniu do ostatniego, ligowego meczu w Zambrowie. Szansę gry od pierwszej minuty otrzymali przede wszystkim zawodnicy, którzy w lidze grali mniej, albo wcale. W ten sposób swojego debiutu w seniorskiej drużynie Concordii doczekał się 18-letni obrońca Denis van Ieperen, a w drugiej połowie także 17-letni bramkarz Adrian Jasieniecki. W meczowej osiemnastce nie znaleźli się za to Joao Augusto i Mikołaj Staniak, oszczędzani na sobotni mecz ligowy z Legią II.

Środowy mecz w Działdowie od początku do końca przebiegał pod pełne dyktando elblążan. Gospodarze ograniczali się niemal wyłącznie do obrony dostępu do swojej bramki, z rzadka przedostając się na połowę Concordii. Wynik meczu mógł otworzyć po rzucie rożnym wspomniany wyżej Denis van Ieperen. Już w 4 minucie piłka po jego strzale głową przeleciała jednak nieznacznie nad poprzeczką. W 21 minucie bliski skierowania futbolówki do bramki był Szymon Maćkowski, ale nieczysto trafił w piłkę i bramkarz MKS-u zdołał odbić ją na rzut rożny. Ten sam zawodnik w 33 minucie sfinalizował strzałem z 16 metra ładną akcję zespołu. Ponownie jednak świetną interwencją wykazał się Filip Krystowczyk. „Drugi garnitur” Concordii w pierwszej połowie nie był w stanie strzelić gola dającego prowadzenie. Dlatego szkoleniowiec pomarańczowo-czarnych od początku drugiej części desygnował na boisko aż pięciu nowych graczy, w tym czterech z podstawowego składu.

Wymiana ofensywnych zawodników przyniosła drużynie więcej klarownych okazji. Na bramkę rywali strzały oddali m.in. Kacper Sionkowski, trzykrotnie Kacper Noworyta, dwukrotnie bardzo aktywny dziś Szymon Maćkowski, a także Piotr Jakubowski. Za każdym razem brakowało skuteczności, albo na drodze do bramki stanął golkiper gospodarzy. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał w 79 minucie Bartosz Danowski. Pomocnik Concordii stanął oko w oko z Filipem Krystowczykiem, ale strzelił obok słupka. Czas mijał, a bramka nie chciała wpaść i gdy pomarańczowo-czarnym zaglądało już widmo dogrywki, w 88 minucie losy meczu rozstrzygnął ...obrońca. Wprowadzony w drugiej części Piotr Jakubowski wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową z pięciu metrów pokonał bramkarza MKS-u. Zespół z Działdowa jedyny groźny strzał na elbląską bramkę oddał w 90 minucie, gdy uderzenie głową Adriana Bąbalickiego obronił Adrian Jasieniecki. Elblążanie długo męczyli się z niżej notowanym rywalem, ale w pełni zasłużenie przeszli do kolejnej rundy Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski.

MKS Działdowo – Concordia Elbląg 0:1 (0:0)
Bramka: Piotr Jakubowski (88' – asysta Danowski)

Concordia: Maksymilian Manikowski (46' Adrian Jasieniecki) – Mikołaj Doniecki (46' Kacper Sionkowski), Maciej Kaczorowski, Denis van Ieperen, Radosław Bukacki (60' Piotr Jakubowski), Szymon Drewek, Radosław Nowicki (56' Bartosz Danowski), Oskar Bartosiński (46' Gracjan Szpucha), Szymon Maćkowski, Łukasz Makarski (46' Kacper Noworyta), Miłosz Maciąg (46' Jakub Rękawek).

MKS: Filip Krystowczyk – Szymon Banaś, Piotr Zajdziński, Paweł Graszek, Kacper Jackowski, Przemysław Kordalski, Franciszek Brzeziński (90' Krystian Szczepański), Łukasz Szymański, Adrian Bąbalicki, Aleks Osicki (90' Mateusz Wieczorek), Przemysław Kalisz.

Sędziował: Sebastian Sikorski (Olsztyn)
Żółte kartki: Szpucha (Concordia), Banaś (MKS)

Rywala Concordii w ćwierćfinale WPP poznamy w drodze losowania. Mecze tej fazy zaplanowano na środę, 17 kwietnia.