20 Września, Sobota, Renata, Filipina, Eustachy

Menu główne

Baza firm

Baza firm
 • Waluta
 • Skup
 • Sprzedaż
 • 1 USD
 • 3.15 zł
 • 3.32 zł
 • 1 EUR
 • 4.10 zł
 • 4.27 zł
 • 1 CHF
 • 3.40 zł
 • 3.57 zł
 • 1 GBP
 • 5.22 zł
 • 5.40 zł
 • 1 NOK
 • 0.50 zł
 • 0.52 zł

Kantor SILVANT - tel. 55 232 46 70

INTERNETOWY KANTOR WALUTOWY

Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2014-09-19 18:59)
WIG 55636.77 +1,33%
WIG20 2539.60 +1,46%
mWIG40 3704.54 +1,18%
sWIG80 - -
Wspierane przez Money.pl
WIG20
wykres WIG20 w money.pl
Wspierane przez Money.pl


OGŁOSZENIA PROMOWANE

Jeśli chcesz zamieścić ogłoszenie promowane - w celu wykupienia odpowiedniego pakietu skontaktuj się z nami osobiście (ul. 12 Lutego 25) lub telefonicznie (55 236 19 16, 603 690 001), od poniedziałku do piątku w godz: od 8.00 do 16.00
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Liga Kobiet Polskich w Elblągu

24.01.2006, 12:05:35 Rozmiar tekstu: A A A

"Liga Kobiet Polskich jest stowarzyszeniem zrzeszającym kobiety bez względu na ich światopogląd, przekonania czy przynależność do innych organizacji społecznych, kościoła lub związków wyznaniowych chcących działać na rzecz kobiet i ich rodzin. " - tak mówi status LKP.

Liga Kobiet Polskich w Elblągu  jest organizacją pozarządową zrzeszającą 178 kobiet. Przewodniczącą jest Leokadia Prokurat. LKP jest jedną z 31 organizacji, na którą można przekazać 1% swojego podatku w zamian za pomoc przy wypełnianiu druków wymaganych w Urzędach Skarbowych.

W jaki sposób działa Liga Kobiet Polskich? Formy i zakres działalności tego typu organizacji jest dość złożona. Generalnie jest to realizacja założeń związanych z obroną praw kobiety z zakresu prawa rodzinnego. Ponadto organizowanie różnego rodzaju szkoleń, seminariów, jak również inicjowanie spotkań z osobami uzależnionymi, z młodzieżą z rodzin dotkniętych alkoholizmem, z  kobietami, które padły ofiarą przemocy. Liga jest aktywna charytatywnie- przykładem jest zrzeszanie młodzieży z IV liceum Ogólnokształcącego do pomocy osobom niepełnosprawnym.

W oddziale terenowym Ligi Kobiet Polskich w Elblągu od marca 2004 roku działa Poradnia Społeczno-Prawna. Porad udzielają -  sędzia, radca prawny, dwoje absolwentów prawa oraz psycholog. Dla osób ubogich i bezrobotnych porady są bezpłatne. Przy elbląskim wydziale Ligi Kobiet Polskich czynny jest "Telefon Zaufania" 0-55 233-49-23.

                                                                                          OL

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

 1. 1
  0
  ~ Cela
  Wtorek, 24.01

  Jest naprawdę sympatycznie , są też organizowane spotkania miłośników robótek ręcznych . Spotykaja się panie które umieją szyć ,wyszywać , robić na drutach i takie które poprostu chcą się spotkać w miłym gronie. Pani Ula pięknie wyszywa i do tego piecze wspaniałe ciasta i jest zawsze deser do kawy. Może ktoś jeszce zechce się przyłączyć do toj grupy , wymienić doświadczenia , pochwaliś się swoimi pracami napewno bedzie bardzo mile widziany. Pomagamy też dzieciom serdecznie zapraszam na stronę http://www.kolderki.org/kolderki/pages/podusie.php Pozdrawiam serdecznie całą grupę i czekamy na nowe koleżanki.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2014 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.